Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Deputāti lūgs nepieļaut finansējuma samazināšanu iekšlietu sistēmā

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas un Nacionālās drošības komisijas deputāti nolēmuši vērsties pie premjerministra Valda Dombrovska ar lūgumu nepieļaut tālāku finansējuma samazinājumu iekšlietu sistēmai, portālu «Apollo» informēja Saeimas preses dienestā.

Deputāti uzskata, ka šāda finansējuma tālāka samazināšana var atstāt neatgriezeniski negatīvu ietekmi uz sabiedrisko kārtību un drošību valstī.

«Vēl lielāku finansējuma samazinājumu iekšlietu struktūrām nedrīkst pieļaut un policistiem skaidri jāpasaka, ka algas vairs netiks samazinātas,» uzsver komisijas priekšsēdētājs Juris Dalbiņš. 'Situācija iekšlietu sistēmā ir gana dramatiska. Mūsu rīcībā esošās ziņas liecina par tik lielu policistu algu samazinājumu, ka grūti saprast, kā šie cilvēki iztiek, uztur savas ģimenes un joprojām pilda savus pienākumus,» viņš turpina.

Deputāti otrdien sēdē uzzinājuši, ka pēdējo divu gadu laikā iekšlietu sistēmas finansējums samazināts jau par 80 miljoniem latu, vienlaikus turpinot pildīt visas ar sabiedriskās kārtības nodrošināšanu saistītās pamatfunkcijas. 

Situācijas nopietnību apliecināja arī Valsts policijas priekšnieks Valdis Voins, norādot, ka Rīgas reģionā jau tagad darbu pamet vidēji viens policists dienā. «Policistu atalgojums samazināts tik ļoti, ka nav vairs konkurētspējīgs un tie spiesti meklēt jaunu darbu Latvijā vai ārzemēs. Aiziet zinoši kadri, kuru sagatavošanā ieguldīti lieli līdzekļi,» teica Voins.