Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krīze ietekmējusi kukuļņēmēju fantāziju

Visvairāk pakļauts korupcijas shēmām pašlaik ir valsts un municipālo iepirkumu sektors, intervijā laikrakstam «Telegraf» norāda Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja šefa vietnieks Alvis Vilks.

Šajā sfērā vienmēr bijis augsts korupcijas risks, bet esošajos apstākļos daudziem uzņēmējiem pasūtījumu saņemšana ir dzīvības un nāves jautājums. Tāpēc šai sfērai Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs patlaban pievērš pastiprinātu uzmanību.

Kā laikrakstam norāda Vilks, patlaban, lai veiktu vienu iepirkumu, jāveic pat 100 dažādas darbības, kas ļauj apiet konkursa rīkošanas prasības. Piemēram, ja namu pārvalde nolēmusi krāsot māju, iepirkumi tiek veikti gandrīz katrai daudzstāvu mājas kāpņutelpai atsevišķi. Rezultātā samazinās iepirkuma cena un nav vajadzības veikt likumā paredzētās procedūras.

Vēl viena izplatīta ierēdņu krāpšanās shēma ir pieņemt darbā fiktīvus darbiniekus. Pēc Vilka teiktā, pašlaik situācija ir pasliktinājusies un ierēdņi sāk meklēt alternatīvas, lai saņemtu prēmijas, dažādus papildu bonusus un saglabātu iepriekšējo ieņēmumu līmeni. Un viens no veidiem esot mahinācijas ar fiktīviem darbiniekiem.

Valsts kontroliere Inguna Sudraba norāda: ja cilvēki ir pieraduši pie kāda noteikta dzīves līmeņa, viņi centīsies nepasliktināt savu finansiālo stāvokli, vēsta «Telegraf».