Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Reorganizāciju rezultātā plāno ietaupīt vairāk nekā miljonu latu

Pamatojoties uz Rīgas domes (RD) Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja vadības uzdevumu, kopš augusta vidus strādāja divas darba grupas, lai izanalizētu esošo situāciju un izstrādātu priekšlikumus piecu Sociālo dienestu un Sociālo jautājumu centra, kā arī sešu bērnu namu reorganizācijai. Tās piedāvā centralizēt administratīvās un atbalsta funkcijas, tādējādi optimizējot resursus plānots ietaupīt aptuveni 1,06 miljonu latu salīdzinot ar šī gada budžetu.

Kā portālam «Apollo» pavēstīja RD Labklājības departamentā, šobrīd Rīgas pilsētā ir sešas pašvaldības iestādes, kuras sniedz sociālo palīdzību, organizē un sniedz sociālos pakalpojumus Rīgas pašvaldības iedzīvotājiem, kā arī veic koordinējošu, informatīvu un konsultatīvu darbu. Katrā no minētājām institūcijām tiek pildītas arī administratīvās un atbalsta funkcijas. Reorganizācijas rezultātā tiks izveidota jauna Rīgas pilsētas pašvaldības iestāde - Rīgas Sociālais dienests. Saistībā ar ekonomisko situāciju valstī samazinās finanšu dotācijas apjoms Sociālajiem dienestiem un Sociālo jautājumu centra darbības nodrošināšanai, līdz ar nepieciešams īstenot pasākumus, lai saglabātu iedzīvotājiem sniegto pakalpojumu kvalitāti. Apvienošana, centralizējot administratīvās un atbalsta funkcijas, bet saglabājot decentralizētu klientu apkalpošanu (sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu piešķiršanu) pēc mikrorajonu principa, nodrošinās šo iestāžu resursu efektīvāku izmantošanu. Reorganizācijas rezultātā tiks samazināts administratīvo darbinieku amatu vietu skaits, sociālā darba speciālistu amata vietas tiks saglabātas esošā apjomā, un klientu apkalpošana no reorganizācijas necietīs.

Pašreiz Rīgāir sešas pašvaldības iestādes, kuras sniedz bērnu ilgstošas un īslaicīgas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu Rīgas pilsētas bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, kā arī bērniem, kuri nonākuši krīzes situācijās, reorganizācijas rezultātā tiks izveidota viena Rīgas pilsētas pašvaldības iestāde - Rīgas bērnu un jauniešu centrs, līdz ar to vieglāk būs iespējams pielāgot pakalpojuma specifiku atbilstoši bērnu vajadzībām un problēmsituāciju risināšanai. Reorganizācijas rezultātā tiks saglabāts sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas personāls, samazinot administratīvo un saimniecisko darbinieku skaitu, bet saglabājot decentralizētu bērnu sociālo aprūpi un sociālo rehabilitāciju esošajās bērnu namu ēkās, tā nodrošinot šo iestāžu resursu efektīvāku izmantošanu, saglabājot bērnu apkalpošanas kvalitāti. Šobrīd bērnu iestādēs Rīgas pilsētā uzturas 345 bērni.