Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Čehijas varas iestādes atļāvušas ārvalstniekiem iegādāties mājokļus

Čehijas parlaments atbalstījis grozījumus likumā par valūtas operācijām, kas ļauj citu valstu pilsoņiem, tostarp Krievijas iedzīvotājiem, iegādāties nekustamo īpašumu Čehijā, ziņo portāls [s:27808], atsaucoties uz [s:27809].

Līdz šim iegādāties mājokli Čehijā ārzemnieki varēja tikai reģistrējoties kā juridiskas personas. Iestājoties Eiropas savienībā 2004. gada maijā, Čehija apņēmās pēc pieciem gadiem atcelt aizliegumu ārvalstu privātpersonām  iegādāties nekustamo īpašumu, bet pēc septiņiem gadiem - aizliegumu  valsts nepilsoņiem iegādāties  lauksaimniecībā izmantojamās zemes un mežu gabalus.

Prāgas ekspresis

Rezultātā valdībai izdevās pārliecināt deputātus par nepieciešamību pieņemt likumu. Ja tas nenotiktu, Čehijas varas iestādēm nāktos katru dienu Eiropas Savienībai maksāt sodu 1000 eiro apmērā.

Pēc Krievijas nekustamā īpašuma aģentūras DOKI datiem, 2009. gada otrajā ceturksnī Čehija ieņēma septīto pozīciju to valstu vidū, kur Krievijas pilsoņi vislabprātāk iegādājas nekustamo īpašumu. Līderes šajā sarakstā bija Bulgārija, Spānija, Ukraina, Kipra un Turcija. Sesto pozīciju sarakstā ieņēma Itālija, astoto - Vācija, devīto dalīja Horvātija un Melnkalne, bet desmitajā vietā ierindojās Ēģipte, vienpadsmitajā - Francija. Sarakstā iekļautas netika ASV, Lielbritānija un Somija.