Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eksperti norāda uz stabilizāciju mājokļu tirgū

Šā gada septembrī, salīdzinot ar augustu, cenu izmaiņas faktiski nav novērotas — sērijveida dzīvokļiem Rīgā cenas septembrī samazinājās tikai par 0,2%, liecina «Acro Real Estate» veiktais pētījums.

Atsevišķos Rīgas rajonos un sēriju segmentos cenas pat nedaudz pieaugušas. Ņemot vērā ekonomisko situāciju valstī, īpaši neskaidrību ar nodokļiem, tostarp iedzīvotāju progresīvo ienākumu nodokli, neraugoties uz stabilizāciju sērijveida dzīvokļu tirgū, nav objektīvu iemeslu sērijveida dzīvokļu tālākam cenu pieaugumam, uzskata «Acro Real Estate» eksperti.

Pēc viņu domām, šā brīža svārstības tirgū drīzāk uzskatāmas par cenu stabilizāciju. Atsevišķos mikrorajonos cenu izmaiņas vispār nav konstatētas. Piedāvājumu skaits ir palicis bez būtiskām izmaiņām salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi, kas arī liecina par cenu stabilizāciju. Pēdējā mēneša laikā samazinājies «zemo cenu» piedāvājumu skaits, līdz ar to atsevišķos rajonos vidējā cena ir nedaudz paaugstinājusies. Neraugoties uz kopējo situāciju nekustamā īpašuma tirgū, tomēr vērojama aktivitāte dārgāko dzīvokļu segmentā. Dzīvokļi labo sēriju mājās ar labu novietojumu ēkā, labu telpu apdari joprojām ir pieprasīti, un nereti notiek darījumi. Turpinās cenu izlīdzināšanās starp dažādu sēriju dzīvokļiem, kā arī vienistabas dzīvokļiem dažādos mikrorajonos.

Vidējā sērijveida dzīvokļu cena septembrī samazinājās līdz 487 eiro/m², līdz ar to cenas vidēji ir par 69,9% zemākas nekā 2007. gada 1. jūlijā, kad vidējā neremontēta sērijveida dzīvokļu cena bija 1620 eiro/m². Savukārt, salīdzinot ar 2009. gada 1. janvāri, vidējā neremontēta sērijveida dzīvokļu cena ir samazinājusies par 47,9%.

«Acro Real Estate» apskatītajos mikrorajonos septembrī vidējā vienistabas dzīvokļa cena bija 498 eiro/m², un tā, salīdzinot ar iepriekšējā mēneša cenām, ir samazinājusies par 0,2%, divistabu sērijveida dzīvokļu vidējā cena bija 496 eiro/m², un tā, salīdzinot ar iepriekšējā mēneša cenām, palikusi bez izmaiņām. Trīsistabu dzīvokļa vidējā cena bija 477 eiro/m², salīdzinot ar iepriekšējā mēneša cenām, tā ir samazinājusies par 0,42%, bet četristabu dzīvokļa vidējā cena bija 479 eiro/m², un tā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, nav mainījusies.

Rīgas mikrorajonos, salīdzinot 2009. gada septembra cenas ar 2009. gada augusta cenām, vislielākais cenu samazinājums (līdzīgi kā jūlijā) bija novērojams Teikā (-1%). Tomēr pārsvarā Rīgā cenas septembrī nav mainījušās.