Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dombrovskis apstiprina: plāns «B» būs vajadzīgs

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) trešdienas pēcpusdienā apliecinājis, ka darbā pie nākamā gada valsts budžeta valdībai nāksies domāt par vēl lielāku izdevumu samazinājumu un ienākumu palielināšanu, ziņo aģentūra LETA.

Vēl trešdienas rītā premjers pieļāvuma formā sacīja: ja valdība nespēs panākt vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem par nākamā gada budžetu un izdevumi būs jāsamazina 500 miljonu latu apmērā, Finanšu ministrijai, iespējams, būs jāgatavo plāns «B».

Bet pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru valdības vadītājs sacīja, ka, «visticamāk, būs nepieciešami papildu fiskālās konsolidācijas pasākumi», atzīstot, ka «korekcijas būs jāveic gan budžeta izdevumu, gan ieņēmumu sadaļā».

Dombrovskis uzsvēra, ka valdībai vēl nav plāna «B», kas paredzētu daudz lielāku izdevumu samazinājumu, kā to prasa starptautiskie aizdevēji, tomēr šāds uzdevums tikšot dots Finanšu ministrijai. Tiklīdz Einars Repše (JL) atgriezīsies Latvijā, viņiem būs jāsagatavo konkrēti priekšlikumi.

Premjers atzina, ka šāds plāns būs jāsagatavo maksimāli ātrā laikā, jo līdz budžeta iesniegšanai Saeimā vairs nav atlicis daudz laika.

Dombrovskis arī uzsvēra, ka joprojām turpinās sarunas ar starptautiskajiem aizdevējiem, tās esot tikai pusceļā, un Latvijai joprojām ir iespējas pārliecināt starptautiskos aizdevējus par daudz mazāku budžeta izdevumu samazināšanu.