Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers: Latvijas reputācija ārvalstīs ir zema

Valsts prezidents Valdis Zatlers atzīmē, ka rūpīgi strādā, lai ārvalstīs celtu Latvijas prestižu, turklāt patlaban šis darbs jāveic īpaši rūpīgi. Prezidents atzīst, ka mūsu valsts reputācija pašlaik ir zema.

«Mans galvenais uzdevums ārzemēs ir celt Latvijas prestižu un uzticamību Latvijai. To es arī daru katrā savā ārzemju vizītē, tiekoties ar pēc iespējas plašāku loku ietekmīgu personu, sākot ar valdību vadītājiem, mediju aģentūrām, reitingu aģentūru pārstāvjiem, kā arī ietekmīgiem biznesa cilvēkiem. Tas ir darbs, kas jādara nepārtraukti, jo Latvija pašlaik ir pasaules uzmanības centrā, lai arī cik mazi mēs būtu. Visi vēro, kā Latvijas valdība spēs tikt galā ar šo grūto uzdevumu. Tas visiem ir interesanti, bet, ja mēs parādīsim savu izlēmību, spēju rīkoties un izvest savu valsti no krīzes, tad mūsu popularitāte un novērtējums pasaulē būs ļoti, ļoti augsts,» pēc tikšanās ar premjeru Valdi Dombrovski (JL) sacīja Valdis Zatlers.

«Ja mēs skatāmies ļoti stingri, tad, protams, līdz ar mūsu ekonomisko krīzi mūsu reputācija ir zema. Atgūt šo reputāciju varam tikai mēs paši. Vēlreiz uzsvēršu, ka pasaule seko līdzi arī tādai mazai valstij kā Latvija, jo mēs pierādām: ja mēs pieņemam lēmumus un tos realizējam, tad mēs varam pārvarēt grūtības. Ja mēs to neparādīsim, mūsu reputācija būs katastrofāli zema,» Zatlera sacīto portālam «Apollo» pavēstīja Valsts prezidenta Preses dienesta pārstāvji.

Runājot par Zviedrijas politiķu asajiem izteikumiem saistībā ar Latvijas budžeta samazināšanu, Zatlers norādīja, ka tie nav bez iemesla.

«Vispirms atgādināšu par savu tikšanos pirms divām nedēļām ar Zviedrijas premjerministru. Tā noritēja ļoti konstruktīvā gaisotnē un bija vērsta uz to, ka abām valstīm — gan Latvijai, gan Zviedrijai — jāsadarbojas Latvijas krīzes risināšanas scenārijā, kas mūs sagaida turpmākajos gados. Un, protams, ja ir kāda asāka vārdu apmaiņa, tas nozīmē, ka ir par ko. Es domāju, ka šajās divās dienās mēs esam atkal nonākuši pie zināma konstruktīva modeļa, kurā Zviedrija un Latvija tomēr runās par to, kas jādara, lai Latvijas ekonomika neciestu un tajā pašā laikā lai visas saistības, ko Latvija uzņēmusies, tiktu izpildītas.»