Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dzīvošana mājā ir bīstama jūsu veselībai!

Dzīvošana mūsdienīgā, komfortablā mājā ne tuvu vienmēr ir droša un neapdraud iemītnieka dzīvību. Amerikas elpceļu slimību asociācija ASV iedzīvotājus brīdina, kādus draudus veselībai rada dzīvošana parastā mājā, vēsta «[s:27824]».

Draudus veselībai rada putekļi un sodrēji, kas rodas, sadegot gāzei, no mājas koka detaļām, mēbelēm, apkures un cigarešu dūmiem. Putekļi mājā uzkrājas un kairina acis, izraisa iesnas, dažādas elpceļu infekcijas un bronhītu. Tiek uzskatīts, ka putekļainās telpās cilvēki biežāk saslimst ar plaušu vēzi.

Bīstamas ir arī krāsas, šķīdinātāji, aerosoli, trauku mazgājamie līdzekļi, gaisa atsvaidzinātāji utt., kas izraisa acu kairinājumu, iesnas, galvassāpes un koordinācijas traucējumus. Smagākos gadījumos šie vides piesārņotāji negatīvi iedarbojas uz aknām, nierēm un centrālo nervu sistēmu. Pierādīts, ka dažas ķīmiskās vielas, kas tiek izmantotas sadzīves ķīmijā, cilvēkiem un dzīvniekiem izraisa onkoloģiskas slimības. Kokzāģēšanas iekārtas, ko izmanto mēbeļu ražošanā, daži audumi, paklāji un līmes satur formaldehīdu, kas kairina acis un ādu, izraisa iesnas, klepu un nopietnas alerģiskas slimības.

Formaldehīds tiek uzskatīts par kancerogēnu vielu. Lai ar to cīnītos, mājā jācenšas uzturēt normālu temperatūru, bieži istabas jāvēdina, īpaši pēc jauna formaldehīda avota parādīšanās mājās.

Bīstams tāpat ir svins, azbests, kas bieži tiek izmantots celtniecībā, ogļskābā gāze, inertā gāze radons, kas ir īpaši bīstama pirmo stāvu iemītniekiem.