Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Slakteris: aizdevēji speciāli negremdē Latvijas ekonomiku

Starptautiskie aizdevēji speciāli negremdē Latvijas ekonomiku - viņiem tikai nav pārliecības, ka Latvija paveikusi visu iespējamo, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam «Baltic Business Service» sacīja bijušais finanšu ministrs Atis Slakteris.

«Ekspertu ir daudz, un viņi ir dažādi. Nav pamata domāt, ka viņi [Starptautiskais Valūtas fonds un Eiropas Komisija] speciāli tagad gremdē mūsu ekonomiku. Jautājums drīzāk ir par mūsu situācijas izpratni un spēju savas prasības adekvāti situācijai arī mainīt. Pieejai ir jābūt saprātīgai. Jo tagad situācija Latvijā ir pavisam cita, un ar to ir jārēķinās. Mums ir jāizdara tas, kas ir iespējams, un mums ir jāprot arī to parādīt aizdevējiem,» teica Slakteris.

Viņaprāt, starptautiskie aizdevēji pašlaik nav pārliecināti, ka Latvija ir izdarījusi visu iespējamo. «Tas, ka politiski valdība nespēj vai nevar kaut ko izdarīt, tās ir tikai un vienīgi mūsu iekšējās grūtības. Tādā gadījumā viņi mums arī saka - neko darīt, ja naudas nav, jāiekļaujas esošā budžeta robežās. Ja kāds aizdod naudu, arī viņš jāsaprot, ka nākotnē to naudu viņš grib saņemt atpakaļ,» pastāstīja Slakteris.

Bijušais finanšu ministrs uzsvēra, ka ir jāsaprot, ka Latvija nevarēs aizņemties bezgalīgi. «Gada laikā pieaudzēt parādu par 10%, tas ir riskanti. Mums būtiski pieaug arī izmaksas, kas saistītas ar ārējā parāda apkalpošanu,» atzina Slakteris.

Jau vēstīts, ka vairāki ārvalstu, kā arī vietējie ekonomikas eksperti pauduši, ka SVF prasības drīzāk kaitē Latvijas ekonomikai, nevis palīdz to atveseļot.