Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dienvidu tilta būvniecībā iesaistītos varētu saukt pie atbildības

Rīgas pašvaldībai Dienvidu tilta būvniecības procesā radīti zaudējumi un ir iespējams saukt pie atbildības tilta būvniecības procesā iesaistītās amatpersonas, atzinuši eksperti.

To pēc iepazīšanās ar advokātu biroja «Grunte un Cers» un ekonomista Ulda Oša izstrādāto atzinumu par iespējamo līdzekļu izšķērdēšanu Dienvidu tilta būvniecībā aģentūrai LETA apgalvoja partijas «Pilsoniskā savienība» (PS) Rīgas domes frakcijas priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis.

Kristovskis pauda pārsteigumu par šī atzinuma slepenību, jo tas esot sniegts uz atslepenota un publiski pieejama Valsts kontroles (VK) ziņojuma pamata. «Neredzu izskaidrojumu, kādēļ šim dokumentam ir ierobežotas pieejamības statuss,» sacīja deputāts.

Pēc Kristovska teiktā, ekspertu atzinums apliecina iespēju un nepieciešamību rīkoties, lai mazinātu pašvaldībai radītos zaudējumus, kas saistīti gan ar pārmaksu par melno metālu, gan cita veida izdevumiem.

Eksperti norādījuši uz nepieciešamību pašvaldībai vienoties ar būvniekiem par celtniecības izmaksām nākamajos būvniecības posmos, kā arī ieteikuši vienoties, lai samazinātu radītos zaudējumus par jau veiktajiem darbiem.

PS frakcijas vadītājs norādīja, ka atzinumā vērsta uzmanība uz to, ka savulaik pašvaldības amatpersonas, kas pieņēmušas lēmumus par tilta būvniecību, atteikušās no Eiropas Savienības fondu izmantošanas, tādējādi nav veiktas darbības, kas ievērojami samazinātu izdevumus pilsētas budžetā.

«Eksperti konstatējuši, ka iespējams saukt pie atbildības amatpersonas, kuras tilta būvniecības līguma slēgšanas laikā un darbu izpildes laikā pieļāvušas nepilnības, kā arī vainojamas VK minēto zaudējumu radīšanā,» sacīja Kristovskis.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas pašvaldībā atzinuma galīgā versija iesniegta jau pirms vairāk nekā nedēļas, tomēr tā saturs joprojām netiek publiskots.

Kā ziņots, Rīgas domes Juridiskā pārvalde noslēdza līgumu ar advokātu biroju «Grunte un Cers» par ekspertīzi Dienvidu tilta pirmās kārtas izvērtēšanai.

Valsts kontrole iepriekš secināja, ka Dienvidu tilta celšanā izšķērdēti vairāk nekā 27 miljoni latu.