Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ātri pabeidz izmeklēt lietu pret Šveices faniem par policista piekaušanu

Valsts policija un prokuratūra pāris nedēļu laikā pabeigusi izmeklēšanu un tiesai nodevusi krimināllietu, kurā par pašvaldības policista piekaušanu apsūdzēti trīs Šveices futbola fani.

Prokuratūras preses pārstāvis Andrejs Vasks aģentūrai BNS pastāstīja, ka prokuratūra lietu, kur apsūdzības par huligānismu uzrādītas trim vīriešiem, jau septembra vidū nodevusi izskatīšanai Rīgas Centra rajona tiesai. Tiesā aģentūra BNS noskaidroja, ka lietā apsūdzēts Reto Bahmanis (Reto Bachmann), Mihaēls Fērs (Michael Fehr) un Rafaels Pēters Sens (Raphael Peter Senn) un viņiem tiesas priekšā būs jāstājas 19.oktobrī.

Šveiciešiem tagad draud brīvības atņemšana līdz septiņiem gadiem.

Lūgts paskaidrot, ar ko šī lieta izpelnījusies tik ātru nonākšanu līdz tiesai no nozieguma piefiksēšanas brīža, Vasks pavēstīja, ka Kriminālprocesa likums dod tiesībsargājošām iestādēm lietu virzīt saīsinātā procesa kārtībā. Likumā teikts, ka izmeklētāji var virzīt lietu saīsinātajā procesā, ja ir noskaidrota persona, kas izdarījusi noziegumu un izmeklēšanu iespējams pabeigt desmit dienu laikā.

Ja prokurors piekrīt procesa turpināšanai saīsinātā procesa kārtībā, viņš pieņem lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai. Prokuroram krimināllieta jānosūta tiesai desmit dienu laikā.

Jau ziņots, ka 9.septembrī pie Brīvības pieminekļa trīs piedzērušies Šveices iedzīvotāji nokārtojuši dabiskās vajadzības. Garām gājis 1984.gadā dzimis pašvaldības policijas darbinieks, kurš tajā brīdī bijis privātās drānās un ārpus darba laika.

Parādot policista apliecību, viņš stādījies priekšā kā likumsargs un čurātājiem aizrādījis, ka tā nu nevajadzētu darīt. Uz to šveicieši atbildējuši ar lamāšanos, bet vēlāk viņš saņēmis sitienu ar pudeli pa galvu un vēl vairākus sitienus.

Izsaukti papildspēki, un 1983. un divi 1984.gadā dzimušie šveicieši aizturēti. Tiesa viņiem noteica apcietinājumu, taču deva iespēju iemaksāt drošības naudu - diviem faniem tā bija noteikta desmit tūkstošu latu apmērā katram, bet trešajam - četru tūkstošu latu apmērā. Pēc pāris dienu pavadīšanas aiz restēm vīrieši naudu samaksāja un varēja atstāt valsti.

Latvijas futbola valstsvienība toreiz, kad šveiciešus aizturēja Rīgā cīnījās neizšķirti 2:2 ar Šveices izlasi 2010.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēlē, kurā vadībā pabija gan viesi, gan laukuma saimnieki.

Šveiciešu tiesāšana sakritīs ar laiku, kad tiesas priekšā stājušies divi Lielbritānijas pilsoņi, kas arī apsūdzēti par pašvaldības policista piekaušanu. Viņi gan no policijas bēguļoja, līdz tos aizturēja Lielbritānijā un tagad vīrieši atrodas cietumā Latvijā.