Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nogalina dzīvesbiedru, jo apnicis

Bijusī cietuma uzraudze visai nežēlīgā veidā tikusi vaļā no sava dzīvesbiedra - invalīda, kurš viņai esot apnicis- sieviete viņu nogalinājusi, ceturtdien raksta «Latvijas Avīze».

Vasaras vidū mediķi konstatējuši 66 gadus veca vīrieša, pamatā uz gultas guloša un kopjama invalīda nāvi. Līķim bija acīmredzami miesas bojājumi. 70 gadus vecā bijusī cietuma uzraudze Vera, kas pati izsaukusi atbildīgos dienestus, stāstījusi, ka vīrietis gāzies pret skapi un sasitis galvu. Policija sākotnēji tam noticēja, tomēr tiesu mediķi atzina, ka, krītot pret skapi, šādus miesas bojājumus gūt nevarēja. Tā bija slepkavība.

Vera, kas agrāk strādājusi Brasas cietumā par uzraudzi, ar savu dzīvesbiedru kopā nodzīvojusi 22 gadus.

Viņa stāsta, ka konflikts izraisījies tāpēc, ka vīrs sācis izteikt kārtējos sadzīviskos pārmetumus. Veru viņš jau iepriekš esot grūstījis, pazemojis, ņirgājies. It kā maznozīmīgā konflikta dēļ Veras pacietības mērs esot bijis pilns. Viņa tvērusi pirmo saimniecības priekšmetu, kas gadījies pa rokai, un sākusi vīrietim zvetēt pa galvu bez apstājas.

«Tā apnicis viņu barot – pietiek jau ar suni un kaķi, uz tualeti tikt grūti, jo jāspraucas garām viņa gultai, bet viņš tik guļ un lamājas... Neesot zinājusi, kā no viņa tikt vaļā. Un kad sākās kārtējā vārdu pārmaiņa...» skaidrojusi Vera.

Bēres Vera esot sarīkojusi ļoti īsā laikā –kamēr policijai vēl nebija radušās nopietnas aizdomas, uz kuru pamata tiesu mediķiem pieprasīt atkārtotu līķa apskati. Bēres notika jau pēc divām dienām.

Aizdomas policijai radušās, jo kaimiņi, veras meita un pati Vera sniegusi atšķirīgas liecības. Piemēram, Vera noliedza, ka pēc tam kad konstatējusi vīra nāvi, zvanījusi savai meitai, bet viņa apgalvojusi, ka māte zvanījusi gan, un vēlāk tas arī apstiprinājās. Tomēr galvenās aizdomas par Veras vienkāršoto izskaidrojumu, ka viņas vīrs atsities pret skapi, pastiprināja tiesu mediķu atzinums, ka galvas traumas gūtas citādi.

Sirmgalve beigās gan atzinusi, ka nogalinājusi savu dzīvesbiedru, tomēr turpināja melot līdz pēdējam, sakot, ka nogalinājusi dzīvesbiedru ar mīklas rulli, lai gan tiesu mediķi bija norādījuši, ka iespējamais slepkavības ierocis ir roratslēga.

Tikai trīs stundas pēc slepkavības Vera zvanīja policijai, pirms tam veicot rūpīgus uzkopšanas darbus. Nogalinātajam tika izmazgāti ar asinīm saķepušie mati, uzvilktas tīras drānas; tīrais apģērbs piesedza arī sitienu pēdas. Sieviete nomazgāja asins traipus no grīdas un sienām, tomēr dēļu grīdas spraugas saglabāja liecības.