Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gorbunovs: jānosaka 7% barjera iekļūšanai Saeimā

Bijušais Augstākās padomes priekšsēdētājs Anatolijs Gorbunovs ir pārliecināts, ka jānosaka 7% slieksnis iekļūšanai Saeimā.

Intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» Gorbunovs gan atzīst, ka radikāli vairs neko līdz 10. Saeimas vēlēšanām izdarīt nevar, partijas it kā apvienojas, bet tā īsti tas nenotiek.

«Gandrīz vai «uz sitiena» es aicinātu — jānosaka 7% barjera partiju iekļūšanai parlamentā, tad konsolidēšanās veiktos raitāk, jūtot: vieniem neietikt Saeimā. Tas, protams, ir galējs līdzeklis. Galvenais, lai politiskā elite veidojas ideju sāncensības rezultātā,» skaidro ekspolitiķis.

Gorbunovs atzīst, ka jūtas ļoti slikti pēc visa, kas notiek sīkpartiju Saeimā, bet ar nožēlu secina, ka, ņemot vērā uzbrūkošo krīzi, tuvās vēlēšanas, nopietnas diskusijas par vēlēšanu sistēmas maiņu nenotiek, alternatīvu piedāvājumu nav.

«Tas nozīmē, ka Saeimā atkal iekļūs daudzas partijas, no kurām vairākums metīsies veidot valdību, kaut iepriekšējā pieredze parādījusi: ja četras piecas partijas sadiedz koalīciju, tad vienotas valdības nav,» Gorbunovs secina.

Ekspolitiķis arī atzīst, ka cilvēciski nejūtas droši — vēlreiz iet politikā un kaut ko solīt, ja nav skaidras izpratnes par vīziju, ir visai grūti.