Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Koķei jāatsauc iecere par skolas gaitām no sešiem gadiem

Sabiedrība vēl nav gatava tik krasām pārmaiņām, lai bērni nākamajā mācību gadā sāktu mācības skolā jau no sešu gadu vecuma, tāpēc Zaļo un zemnieku savienības frakcija nolēmusi uzdot izglītības un zinātnes ministrei Tatjanai Koķei atsaukt šo ieceri.

Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis portālam «Apollo» skaidroja, ka šādu lēmumu frakcija pieņēmusi, jo redz, ka sabiedrība vēl šādām pārmaiņām nav gatava — ne pedagogi, ne arī vecāki, kā arī jāņem vērā valsts finansiālais stāvoklis.

Frakcija uzskata, ka jārosina padziļināta diskusija par šo jautājumu, jo ir ļoti daudz jautājumu, uz kuriem nav dotas atbildes.

«Ir vesels jautājumu komplekss, kas prasa padziļinātu diskusiju,» uzsvēra politiķis. Tomēr viņš atzina, ka jautājums kā tāds par sešgadnieku izglītošanu no dienaskārtības nav noņemts, vienkārši atlikts uz laiku.

«Ar šādu uzstādījumu mēs dodam signālu: nomierinieties, bērniem no sešu gadu vecuma nākamgad skolā nebūs jāiet,» noteica Brigmanis.

Viņš arī norādīja, ka diskusija par bērnu apmācību no sešu gadu vecuma ne tik saasinātos toņos var turpināties.

Jau vēstīts, ka premjerministrs Valdis Dombrovskis trešdien paziņoja: likumprojekta par bērnu apmācību no sešu gadu vecuma virzība ir apturēta, jo nepieciešama plašāka diskusija par šo jautājumu.

Valdība pavisam nesen šo ieceri izskatīja un atbalstīja kārtību, kas paredzēja 2010./2011. mācību gadā pamatizglītības apguvi sākt sešu gadu vecumā. Tādējādi īsāks kļūtu arī laiks obligātajai pirmsskolas vecuma bērnu sagatavošanai skolai — bērni tam tiktu gatavoti jau no piecu gadu vecuma, bet pats apmācības process ilgtu gadu, nevis divus, kā tas bijis līdz šim.