Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sāk sakaru torņa būvniecību

Būvkompānija LEC («Latvijas energoceltnieks») noslēgusi līgumu ar Latvijas Radio un televīzijas centru par sakaru torņa būvniecību Rīgas centrā. Paredzēts, ka jaunais sakaru tornis atslogos tuvējo apkārtni, sakopojot tur izvietotās sakaru antenas. Vienlaikus tam veidots speciāls dizaina risinājums, kas veiksmīgi iekļausies pilsētvidē. Projekta kopējās investīcijas ir 116 tūkstoši latu.

Tā kā tornis atrodas pilsētas centrā, tam paredzēts vizuāli izteiksmīgs veidols ar vairākām dekoratīvām platformām. Torņa atrašanās ierobežotā teritorijā un tā specifiskais dizaina risinājums nosaka komplicētu montāžas procesu — speciālo platformu montāža tiks veikta gan uz zemes, gan tornim jau atrodoties vertikālā stāvoklī, informē būvkompānijas LEC Informācijas un sakaru tehnoloģiju departamenta direktors Valērijs Drozds.

Torņa funkcionālais mērķis ir savākt vienkopus sakaru antenas, kas tiek izmantotas retranslācijas vajadzībām, tādā veidā sakārtojot apkārtni un padarot pievilcīgāku pilsētvidi, kā arī tas kalpos sakaru operatoru vajadzībām.

Arhitektoniskais risinājums tapis sadarbībā ar projektēšanas biroju «Arhitektonika». Būvniecības ietvaros LEC veiks torņa konstrukcijas un dekoratīvo platformu montāžu un uzstādīšanu. Dekoratīvās platformas tiks aprīkotas ar apgaismojumu. Tāpat projekta ietvaros zem torņa tiks uzstādīts sakaru aparatūras konteiners. Sakaru torņa augstums būs 60 metri, būves kopējais apbūves laukums — 200 kvadrātmetri.

Būvkompānija LEC jau veikusi līdzīgu projektu realizāciju Iekšlietu ministrijas Valsts robežsardzes pasūtījuma projekta ietvaros 1999.–2001. gadā, uzstādot novērošanas torņus, kas tolaik uzvarēja nominācijā «Gada industriālā būve».