Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Selver» apturēs darbību Latvijā

Uzņēmums «A-Selver» plāno apturēt darbību Latvijā un tas nozīmē sešu «Selver» veikalu slēgšanu visā Latvijā, atbrīvojot no darba 220 cilvēkus, portālu «Apollo» informēja uzņēmumā.
Veikalus slēgs, jo «Selver» veikalu ekonomiskie rādītāji Latvijā ir sliktāki nekā tika paredzēts, un tie radušies, negaidīti pasliktinoties Latvijas ekonomiskajai situācijai, kopš tika pieņemts lēmums par veikalu tīkla paplašināšanu.

«Lēmums ir grūts, taču, izvērtējot pašreizējo situāciju, tas ir neizbēgams,» saka «A-Selver» valdes priekšsēdētājs Anderss Jervings. Viņš skaidro, ka «Selver» nolēma paplašināt savu veikalu tīklu Latvijā laikā, kad neviens nespēja paredzēt krīzes radīto seku nopietnību.

«Mēs esam ņēmuši vērā riska faktorus, taču, tēlaini izsakoties, nav iespējams pretoties nepārvaramai varai. Vēl par agru paredzēt mūsu turpmāko darbību Latvijā, taču ir skaidrs, ka mēs plānojam slēgt visus sešus «Selver» veikalus Latvijā nākamo pāris nedēļu laikā,» klāsta Jervings.

Uzņēmums nolēmis vērst savu darbību uz iekšējo tirgu, un nākamā gada pavasarī Igaunijas pilsētā Hāpsalu tiks atvērts vēl viens veikals.

«Latvijā «Selver» veikali tika atvērti ļoti nepiemērotā laikā,» atzīst «A-Selver» izpilddirektore Īvi Sāre «Ja mēs būtu atvēruši veikalus pirms viena gada vai diviem, mēs būtu varējuši veiksmīgāk iekļauties Latvijas tirgū un piesaistīt pastāvīgus klientus, taču pašreizējās tirgus situācijas apstākļos šo mērķi sasniegt ir neiespējami. Ekonomiskā situācija Latvijā ir ļoti nestabila un pašreiz nav piemērota tirdzniecībai. Šis lēmums nenozīmē to, ka mēs pavisam pārtrauksim darbību Latvijas tirgū. Selver ir svarīgi vērst tirdzniecību uz vietējo tirgu, kurā veikalu tīkla darbība ir veiksmīga un rentabla,» viņa turpina.

«Selver» ķēdē, kas balstās uz Igaunijas kapitālu, ietilpst 40 veikali, no kuriem 11 atrodas Tallinā, pieci Tartu, trīs Pērnavā, divi Narvā un pa vienam Vīlandē, Rakverē, Kuresārē, Veru, Valgā, Jehvi, Jegevā, Peltsamā, Kohtla-Jervē, Hīumā, Pelvā, Paidē un Keilā, un 6 Latvijā - Rēzeknē, Ogrē, Kuldīgā, Daugavpilī, Salaspilī un Aizkrauklē.