Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ST: telefonsarunu pieļaujamais daudzums cietumos atbilst Satversmei

Satversmes tiesa (ST) atzinusi, ka personām, kas sodu izcieš slēgtā cietuma soda izciešanas režīma vidējā pakāpē, tiesības izmantot divas telefonsarunas mēnesī atbilst Satversmei.

Konstitucionālās sūdzības iesniedzējs – Mārtiņš Ēcis – norādījis, ka šis sarunu skaits esot nepietiekams, lai varētu uzturēt normālus kontaktus ar saviem tuviniekiem, portāls «Apollo» uzzināja ST.

ST lietā vērtēja, vai noteiktajam sarunu skaitam ir saprātīgs pamatojums un vai noteiktais telefonsarunu skaits kā tāds ir uzskatāms par adekvātu, lai valsts būtu izpildījusi savu pozitīvo pienākumu – palīdzēt personai ieslodzījuma laikā uzturēt attiecības ar tai tuviem cilvēkiem.

ST ņēma vērā, ka notiesātajām personām papildus telefonsarunām piešķirtas arī citas iespējas sazināties ar brīvībā esošām personām, turklāt noteiktos gadījumos (tuvinieka nāve, veselības problēmas) ir iespējams izmantot papildu sarunas.

Tādējādi ST atzina apstrīdēto normu par atbilstošu Satversmes 96.pantam. ST priedums ir galīgs un nepārsūdzams.