Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Plāno atcelt apbūves moratorija atcelšanu iekškvartālu teritorijām

Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas deputāti 7. oktobrī izskatīja jautājumu par apbūves moratorija atcelšanu iekškvartālu teritorijām.

Moratorijs ar Rīgas domes lēmumu tika pieņemts 2006. gadā, un tajā bija noteikts,  ka dzīvojamo mikrorajonu pagalmu un publisko apstādījumu teritorijās rekonstrukciju un būvniecību var veikt tikai pēc detālplānojuma izstrādes un apstiprināšanas Rīgas domē. Detālplānojuma izstrāde bija jānodrošina un jāfinansē būvniecības vai rekonstrukcijas ierosinātājam.

Savukārt, sagatavojot Rīgas teritorijas plānojuma 2006.-2018.gadam grozījumus, kas Rīgas domē tika apstiprināti augustā, tika veikts izvērtējums par būvniecības un rekonstrukcijas moratorija teritorijām, apsekojot un nosakot tajās esošo apstādījumu kvalitāti, kā arī precizējot tās iekškavartālu teritorijas, kuras ir būtiskas iedzīvotāju rekreācijai un publiskai apkalpei.
Ņemot vērā izpētes rezultātus, attīstības plāna grozījumos tika veiktas zonējuma izmaiņas, kas iespēju robežās nodrošina apstādījumu saglabāšanu, jaunu apstādījumu veidošanu un publiskās infrastruktūras attīstību moratorija teritorijās.

Papildus tam grozījumi nosaka  arī kritērijus gadījumiem, kad detālplānojumu izstrāde iekšpagalmos ir nepieciešama, jo detālplānojums kā obligāts nosacījums teritorijas attīstībai vairs netiek prasīts.

Atceļot domes lēmumu par moratoriju, uzņēmējiem būs iespēja pārtraukt nelietderīgu detālplānojumu izstrādi, tā vienkāršojot un atvieglojot attīstības ieceru realizāciju.
«Lemjot par iekškvartālu apbūves projektiem, ir jāpanāk iedzīvotāju un investoru interešu harmonizācija. Turpmāk šādas būvniecības ieceres vajadzētu ne tikai nodot sabiedriskai apspriešanai, bet arī izskatīt pilsētas arhitekta kolēģijā un tālāk virzīt tikai pēc pozitīva šīs kompetentās institūcijas atzinuma,» -  ierosina komitejas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs.

Deputāti nolēma galīgā lēmuma pieņemšanu  atlikt uz vienu nedēļu, lai sagatavotu vairākus atzinumus, plašāku  informāciju par būvniecības iecerēm iekškvartālu teritorijās, kā arī precizētu lēmuma tekstu.

Galīgais lēmums par moratorija atcelšanu būs jāpieņem domes sēdē.