Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Inflācija nokritusies līdz 0,5%

Vidējais patēriņa cenu līmenis septembrī, salīdzinājumā ar augustu, samazinājies par 0,2%, savukārt gada inflācija nokritusies līdz 0,5%, liecina centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

Precēm cenas palielinājās par 0,1%, bet pakalpojumiem samazinājās par 1,0%. 2008.gada septembrī, salīdzinot ar 2008.gada augustu, vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājās par 1,1%.
Lielākā ietekme uz patēriņa cenu pārmaiņām septembrī bija cenu kritumam ēdināšanas pakalpojumiem, telekomunikāciju pakalpojumiem un augļiem, kā arī cenu kāpumam apģērbiem, apaviem un izglītības pakalpojumiem.

Ēdināšanas pakalpojumiem kopumā cenas samazinājās vidēji par 2,2%, tai skaitā kafejnīcās un restorānos – par 2,0%, un mācību iestāžu un uzņēmumu ēdnīcās – par 2,5%.

Telekomunikāciju pakalpojumiem kopumā cenas samazinājās par 1,9%, ko galvenokārt ietekmēja tarifu samazināšana priekšapmaksas kartēm un interneta pieslēgumam.

Akciju rezultātā lētāki kļuva atsevišķi pārtikas produkti: gaļa un gaļas izstrādājumi (-1,1%), maize un graudaugu izstrādājumi (-1,3%), piens un piena produkti (-1,5%), kā arī TV, audio un video iekārtas (-1,5%).

Septembrī cenas turpināja samazināties augļiem (-7,1%), dārzeņiem (-4,2%), mēbelēm (-3,0%), siltumenerģijai (-1,5%), autotransportam (-1,3%), īres maksai (-1,8%), ziediem (-2,4%), kā arī vairākiem pakalpojumiem, īpaši mājokļa uzturēšanas un remonta (-5,8%), apdrošināšanas (-6,3%), transportlīdzekļu apkopes un remonta (-2,1%), autostāvvietu (-3,8%), atpūtas un sporta (-2,9%), vidējā medicīniskā personāla (-4,0%) un zobārstniecības pakalpojumiem (-1,2%). Lētāki kļuva ceļojumi, degviela, sanatoriju pakalpojumi un aviobiļetes.

Sakarā ar dažādu akciju beigām, cenas pieauga personīgās aprūpes precēm (+3,7%), mazgāšanas un tīrīšanas līdzekļiem (+2,3%), alkoholiskajiem dzērieniem (+0,4%), kā arī tējai un kafijai, cukuram, saldumiem un medum, citām personīgām lietām (somām, lietussargiem) un kancelejas precēm. Dārgāki kļuva arī pasažieru sauszemes transporta (+0,7%), sliežu ceļu transporta (+1,9%) un finanšu (+1,3%) pakalpojumi, kā arī cietais kurināmais (+0,5%).

12 mēnešu vidējais patēriņa cenu līmenis, salīdzinot ar iepriekšējiem 12 mēnešiem, ir palielinājies par 6,7%.