Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Slakteris neuzskata, ka iepriekšējās valdības rīkojušās nesaprātīgi

Bijušais finanšu ministrs Atis Slakteris neuzskata, ka iepriekšējās valdības Latvijas ekonomiskās izaugsmes laikā rīkojušās nesaprātīgi.

Uz jautājumu, kādēļ Latvija ekonomiskās augšupejas laikā neveidoja rezerves fondu sliktākiem laikiem, kā to darīja kaimiņvalsts Igaunija, Slakteris intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam «Baltic Business Service» atbildēja, ka Latvijas situācija ir atšķirīga no Igaunijas.

«Fonds tika izveidots, bet ekonomika sāka tik strauji krist, tāpēc arī nebija ko uzkrāt. Situācija pie mums ir krietni atšķirīga no Igaunijas. Šāds fonds, pat senāk izveidots, mūsu lejupkritienu nevarēja nekādi aizkavēt. Tas ir pavisam cits mērogs. Viņiem nebija «Parex bankas», viņu nekustamā īpašuma burbulī nepiedalījās tik daudz banku nerezidentu naudas. Neviens nevarēja paredzēt tādu pēkšņu banku savstarpējo neuzticēšanos pasaulē pēc 80 gadu normālas attīstības,» klāstīja bijušais finanšu ministrs.

«Nevar teikt, ka iepriekšējās Latvijas valdības bija rīkojušās nesaprātīgi - ārējais parāds mums nebija liels, budžeta deficīts arī, un ieņēmumi strauji auga. Politiķi vienmēr atrodas dilemmas priekšā. Jāatceras, ka Latvijā bija ļoti liels sabiedrības spiediens, ka ir jāpaaugstina algas mediķiem, skolotājiem, policistiem. Un nedrīkstēja arī nepalielināt, ja ekonomika aug un budžets pildās,» viņš piebilda.

http://bbs.bns.lv