Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zviedrija gatavojas atcelt noilguma termiņu slepkavībām

Zviedrija gatavojas atcelt 25 gadu noilguma termiņu slepkavībām, pavēstīja tieslietu ministre Beatrise Aska, ar šo ziņu nākot klājā vairāk nekā gadu pirms dienas, kad noilguma termiņš iestātos 1986.gadā notikušajai un joprojām neatrisinātajai toreizējā premjerministra Ūlofa Palmes slepkavībai.

«Ir uzlabojušās noziegumu izmeklēšanas iespējas, pateicoties, cita starpā, arī DNS tehnoloģijai,» norādīja ministre.

«Mūsdienās nostāja par atsevišķiem smagiem noziegumiem, tādiem kā slepkavība, ir bargāka nekā agrāk. Pat starptautiskajā arēnā pastāv tendence atcelt noilguma ierobežojumus vissmagākajiem starptautiskajiem noziegumiem,» norādīja ministre.

Kā paskaidroja Zviedrijas centriski labējā valdība, likums tiks attiecināts uz slepkavībām, genocīdu un terorismu - noziegumiem, par kuru pastrādāšanu vainīgajam paredzēts mūža ieslodzījums.

Jauno likumu varēs piemērot arī pret pagātnē pastrādātajiem noziegumiem, līdz ar to tas būs attiecināms uz Palmes slepkavību. Atbilstoši patlaban spēkā esošajam likumam noilgums Palmes slepkavības lietā iestāsies 2011.gadā.

Palmi līdz šim nenoskaidrots uzbrucējs nogalināja 1986.gada 28.februārī, premjeram kopā ar laulāto draudzeni Līsbeti ejot pa ļaužu pilnu Stokholmas ielu.

Tūkstošiem izmeklēšanas pavedienu nekur nav noveduši, slepkavība nav atrisināta, pat slepkavības ierocis - 357.kalibra «Magnums» - nav atrasts.

Paredzams, ka valdības iecere, izejot visai likumdošanas procedūrai, kļūs par likumu 2010.gada 1.jūlijā.