Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par mājokļiem iedzīvotāji pārmaksājuši sešus miljardus eiro

Latvijā pēdējo piecu gadu laikā iegādāto mājokļu cena par sešiem miljardiem eiro (aptuveni 4,2 miljardi latu) pārsniedz to vērtību šodien, portālam «Apollo» pavēstīja «Latio» mārketinga speciāliste Dita Gūtmane. 

Rīgā mājsaimniecību saistības par sērijveida dzīvokļu iegādi vien par 1,9 miljardiem eiro pārsniedz to tirgus vērtību.

«Premjera rosinātie likuma grozījumi, kas liegtu kredītiestādēm prasīt vairāk no aizņēmēja kā vien ieķīlāto nekustamo īpašumu, ir drosmīgs solis šajos apstākļos. Faktiski mājsaimniecības izmanto vienu mājokli, bet maksā par trim. Šāda situācija paralizē Latvijas tautsaimniecību. Nesamērīgi liela ienākumu daļa ģimenēm jāatdod saistību apkalpošanai,» norāda «Latio» valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns.

Šo problēmu var risināt uz kredītņēmēju, kredītiestāžu vai uz valsts rēķina. Neviens risinājums nebūs viegls. Atstājot šo nesamērīgo kredītu mājsaimniecībām, mēs riskējam nonākt ekonomiskajā stagnācijā, kas varētu ilgt pat dekādi, uzskata Šīns.

premjers lūdzis izvērtēt arī iespēju paredzēt, ka kredīta ņēmēju un tā ģimenes locekļus nav iespējams izlikt no vienīgā mājokļa, ja nav panākta vienošanās par ģimenes pāreju uz citu dzīvojamo plat...