Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ZZS aptur konsolidāciju ar TB/LNNK un VL

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) konsolidēšanās ar nacionāli konservatīvo partiju «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK (TB/LNNK) un «Visu Latvijai» (VL) vairs nav dienaskārtībā, lai gan pēdējos mēnešos bija noritējušas šo triju politisko spēku sarunas, kurās valdīja saprašanās un vēlme Saeimas vēlēšanās pēc gada startēt ar vienotu sarakstu. ZZS lēmums lielā mērā balstās uz pētījumiem par visu trīs partiju tradicionālā elektorāta uzvedību. Tie liecinājuši, ka ZZS, startējot vēlēšanās kopīgā sarakstā ar «tēvzemiešiem» un VL, ne tikai neiegūtu atbalstu, bet pat riskētu, piektdien raksta «Neatkarīgā». 

To laikrakstam apstiprinājis ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis. ZZS arī neizskata iespēju konsolidēties ar kādu citu politisko spēku. Veiksmīgais starts jūnija pašvaldību vēlēšanās «zaļajiem zemniekiem» devis pašpārliecinātību, ka nekādas radikālas pārmaiņas nav nepieciešamas un jāietur līdzšinējais kurss.

Par ZZS sabiedriskās domas aptaujās pašlaik gatavi balsot aptuveni 5% vēlētāju. Tikmēr par apvienotu ZZS, TB/LNNK un VL sarakstu būtu gatavi savas balsis atdot tikai 3,7% vēlētāju, liecina īpaši pasūtītas aptaujas dati. Nedaudz labāks reitings būtu sarakstam, kurā kopā būtu tikai ZZS un TB/LNNK — par to balsotu 4,7% vēlētāju. Vislielākās problēmas uzrādījuši pētījumi tieši par VL vēlētāju iespējamo uzvedību — viņi vēlēšanās varētu izmantot iespēju no kopējā saraksta svītrot ZZS līderus, kuri jau gadiem darbojas politikā. To, ka VL vēlētājiem varētu būt «aizdomīgums pret veco partiju politiķiem», atzinis arī TB/LNNK Saeimas frakcijas vadītājs Māris Grīnblats. Tas gan «tēvzemiešus» nepadara rezervētus pret spēku konsolidēšanu ar VL, raksta «Neatkarīgā».