Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atklāj lielāko olu ražošanas un šķirošanas kompleksu Ziemeļeiropā

Piektdien atklāj jauno «Balticovo» olu ražošanas un šķirošanas kompleksu, kas sastāv no deviņām modernām putnu novietnēm un šķirotavas, portālam «Apollo» pavēstīja «Balticovo» komunikācijas konsultante Liāna Bokša.

Trīs gadu laikā jaunajā kompleksā ieguldīti 18 miljoni latu (26 miljoni eiro), un tas darbosies ar divkāršu ražošanas jaudu. Līdz šim stundā tika šķiroti 90 tūkstoši olu. Jaunajā šķirotavā stundas laikā tiks šķiroti 180 tūkstoši olu. Jaunajā kompleksā tiks saražoti 500 miljoni olu gadā.

«Jaunais olu ražošanas un šķirošanas komplekss ir lielākais un modernākais Ziemeļeiropā un viens no lielākajiem Eiropā,» apliecina «Balticovo» valdes priekšsēdētājs Arnis Veinbergs.

«Mūsu mērķis — kļūt par vienu no konkurētspējīgākajiem olu ražotājiem Eiropas Savienībā — ir sasniegts. 70% no mūsu produkcijas tiek eksportēti. «Balticovo» olas ir nopērkamas visā Eiropā, izņemot Lielbritāniju, Spāniju un Portugāli. Lielākās eksporta valstis ir Vācija, Polija un Itālija.

Jaunajā ražošanas kompleksā ieviestas vismodernākās no pašlaik pasaulē pieejamajām tehnoloģijām. Šķirotavā uzstādīta augstas ražības šķirošanas iekārta ar unikālu olu kvalitātes skeneri. Olu ražošanā ieviestas voljera tipa iekārtas, kas atbilst 2012. gada Eiropas Savienības regulas prasībām. Vistām tās garantē augstus higiēnas un labturības nosacījumus.

Olu ražošanas un šķirošanas tehnoloģijas «Balticovo» mazumtirdzniecības vajadzībām ļauj safasēt olas bez cilvēku roku pieskāriena. Tās garantē augstākā līmeņa higiēnas prasību izpildi.

Deviņās jaunās putnu novietnēs atrodas 1 450 000 dējējvistu. Jaunajā iekārtā ir dējējvistām domātās nagu vīlītes, laktas, ligzda un brīva pārvietošanās pa plašu būri 2,4 metru garumā.  

Bāzes uzņēmums putnu fabrika «Iecava» dibināts 1972. gadā, «Balticovo» — 1993. gadā. Īpašnieks ar 95% uzņēmumu akciju — Latvijas pilsoņiem piederošais BCO. Pašlaik Baltijas valstīs AS «Balticovo» ir olu un olu produktu ražošanas nozares līderis ar tirgus daļu Latvijā ap 40%. Uzņēmuma reorganizācija sākta 2004. gadā. Investīcijas kopš 2005. gada sākuma ir ap 18 miljoniem latu. Apgrozījums 2008. gadā — 19,5 miljoni latu. Eksportē 70% no visas saražotās produkcijas. Strādājošo skaits 2009. gadā — 199 darbinieki. Ražošanas apjomi pēdējo piecu gadu laikā pieauguši 2,5 reizes. Uzņēmums atrodas Latvijā, Iecavas novadā.