Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Staļina mazdēls iesūdz tiesā avīzi par neslavas celšanu vectēvam

Kādreizējā diktatora Josifa Staļina mazdēls vērsies ar prasību tiesā pret kādu liberālu laikrakstu, kurš, pēc Staļina mazdēla domām, apmelojis viņa vectēvu, vēsta raidsabiedrība [s:27889].

Jevgeņijs Dzugašvilli norāda: laikrakstā apgalvotais, ka Staļins personīgi izdevis lēmumu par Padomju Savienības iedzīvotāju iznīcināšanu, ir meli.

Maskavas tiesa piekritusi sākt tiesvedību pret laikrakstu «Novaja Gazeta». Laikraksts aprakstā par Staļinu apgalvojis, ka uz pavēles par cilvēku iznīcināšanu ir Staļina paraksts.

Lietas izskatīšanas dienā tiesas namā bija pulcējies neliels bariņš cilvēku, kuri, aizstāvot diktatoru, norādījuši, ka Staļina režīma laikā valsts tika cienīta, taču tagad vecie ļaudis jūtas kā lūdzēji.

Arī Staļina mazdēla aizstāvis Jurijs Mukhins norādījis, ka Staļins vairākumam cilvēku ir godīguma simbols un viņi to atceras kā godīgu vadoni.