Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīdzinieki par siltumu šoruden maksās lētāk

No 1. oktobra norēķini par piegādāto siltumenerģiju būs par 32,8% lētāki, salīdzinot ar pagājušā gada oktobri, portālu «Apollo» informēja uzņēmumā «Rīgas siltums».

Norēķiniem par piegādāto siltumenerģiju no oktobra tiks piemērots tarifs 30,61 lats par megavatstundu, tādējādi iedzīvotājiem par siltumu būs jāmaksā vidēji par trešdaļu mazāk nekā pērn.

Siltumenerģijas tarifs oktobrī samazinājies par 2,17%, salīdzinot ar šā gada septembri, un tas ir zemākais pusotra gada laikā.

Siltumenerģijas tarifs noteikts, pamatojoties uz akciju sabiedrības «Latvijas gāze» 9. oktobrī publicēto paziņojumu laikrakstā «Latvijas Vēstnesis» — par dabasgāzes tirdzniecības gala tarifiem oktobrī, kas atbilst dabasgāzes tirdzniecības cenai 125 Ls/tūkst. nm3.

Uzņēmums norāda: sagaidāms, ka novembrī un decembrī siltumenerģijas tarifs turpinās pazemināties. Paredzams, ka par piegādāto siltumenerģiju tiks piemērots tarifs 29,93 lati par megavatstundu. Tādējādi tas būs par 34,32% zemāks nekā 2008. gada oktobrī. Sagaidāmie tarifi par siltumenerģiju norādīti, balstoties uz uzņēmuma «Latvijas gāze» paziņojumā publicētajām prognozēm, ka novembrī un decembrī dabasgāzes tirdzniecības cena būs 120 Ls/tūkst. nm3.

Uzņēmums tādējādi cer, ka pozitīvās ziņas par siltumenerģijas tarifu pazemināšanos mazinās bažas apmaksāt rēķinus par siltumu šīs apkures sezonas laikā.