Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

PS aicina publiskot ekspertu atzinumu par Dienvidu tiltu

Partijas «Pilsoniskā savienība» (PS) Rīgas domes frakcija aicina nekavējoties publiskot atzinumu par Dienvidu tiltu, informēja PS frakcijā.

PS frakcija pēc iepazīšanās ar zvērinātu advokātu biroja «Grunte & Cers» juridiskā atzinuma projektu «Par Dienvidu tilta būvniecības finansēšanas sadārdzināšanās ekonomiskā un tiesiskā pamatojuma izvērtēšana un iespējamā atgūšana» uzskata, ka dokuments nesatur ierobežotas pieejamības informāciju.

Deputāts Ģirts Valdis Kristovskis (PS) frakcijas vārdā iesniedzis Rīgas mēram Nilam Ušakovam (SC) vēstuli ar aicinājumu nekavējoties padarīt publiski pieejamu atzinumu par Dienvidu tiltu.

Lai domes deputāti varētu lemt par turpmāko pašvaldības rīcību jautājumā par Dienvidu tiltu un lai lēmums būtu atbilstošs sabiedrības interesēm, nepieciešama argumentēta dokumenta apspriešana. Tas iespējams tikai tad, ja visi deputāti var apspriest publiski pieejamu minētā atzinuma dokumentu, norāda PS.

Ušakovs vakar preses konferencē informēja, ka atzinums tikšot publiskots vai nu šodien, vai pirmdien, 12. oktobrī.

Rīgas mērs skaidroja, ka šis esot «iekšējais dokuments» un vēl jāsaskaņo dažādas nianses starp juristiem. Šīs nianses skarot gan pašvaldības attiecības ar būvniekiem, gan dažas domes amatpersonas.

Jau ziņots, ka Rīgas pašvaldībā atzinuma galīgā versija iesniegta jau pirms vairāk nekā nedēļas, tomēr tā saturs joprojām netiek publiskots.

Rīgas pašvaldībai Dienvidu tilta būvniecības procesā radīti zaudējumi, un iespējams saukt pie atbildības tilta būvniecības procesā iesaistītās amatpersonas, atzinuši eksperti.

To pēc iepazīšanās ar advokātu biroja «Grunte un Cers» un ekonomista Ulda Oša izstrādāto atzinumu par iespējamo līdzekļu izšķērdēšanu Dienvidu tilta būvniecībā aģentūrai LETA apgalvoja Kristovskis.

Viņš pauda pārsteigumu par šā atzinuma slepenību, jo tas esot sniegts uz atslepenota un publiski pieejama Valsts kontroles ziņojuma pamata. «Neredzu izskaidrojumu, kādēļ šim dokumentam ir ierobežotas pieejamības statuss,» sacīja deputāts.

Pēc Kristovska teiktā, ekspertu atzinums apliecina iespēju un nepieciešamību rīkoties, lai mazinātu pašvaldībai radītos zaudējumus, kas saistīti gan ar pārmaksu par melno metālu, gan cita veida izdevumiem.

Eksperti norādījuši uz nepieciešamību pašvaldībai vienoties ar būvniekiem par celtniecības izmaksām nākamajos būvniecības posmos, kā arī ieteikuši vienoties, lai samazinātu radītos zaudējumus par jau veiktajiem darbiem.

PS frakcijas vadītājs norāda: atzinumā vērsta uzmanība uz to, ka savulaik pašvaldības amatpersonas, kas pieņēmušas lēmumus par tilta būvniecību, atteikušās no Eiropas Savienības fondu izmantošanas, tādējādi nav veiktas darbības, kas ievērojami samazinātu izdevumus pilsētas budžetā.

«Eksperti konstatējuši, ka iespējams saukt pie atbildības amatpersonas, kuras tilta būvniecības līguma slēgšanas laikā un darbu izpildes laikā pieļāvušas nepilnības, kā arī vainojamas Valsts kontroles minēto zaudējumu radīšanā,» sacīja Kristovskis.

Kā ziņots, Rīgas domes Juridiskā pārvalde noslēdza līgumu ar advokātu biroju «Grunte un Cers» par ekspertīzi Dienvidu tilta pirmās kārtas izvērtēšanai.

Valsts kontrole iepriekš secināja, ka Dienvidu tilta celšanā izšķērdēti vairāk nekā 27 miljoni latu.