Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vecāki gatavi maksāt skolai par labākām atzīmēm

Izrādās, ka Latvijā ir daļa vecāku, kuri ir gatavi skolai maksāt papildu naudu, lai viņu bērniem būtu labākas atzīmes, noskaidrots «Providus» un sabiedrisko pētījumu centra SKDS kopīgi veiktajā pētījumā.

Raksturojot, vai vecāki veic papildu maksājumus pārsvarā tādēļ, lai viņu bērni saņemtu labākas atzīmes , galvenokārt noraidošu atbildi izteikuši gan vecāki, gan skolotāji. Vecāki atbildi «nekad» sniedza 64% gadījumu, bet skolotāji – 79% gadījumu.

To, ka tas tiek darīts dažreiz vai bieži vecāki norādījuši biežāk (attiecīgi 20% un 7%) nekā skolotāji (14% un 2%).

Aptaujājot vecākus, kāds norādījis, ka nevar uzticēties skolai, ja redz, ka piemēram, 9. klasē kādam skolēnam ir ļoti sliktas sekmes, taču viņš turpina mācīties, bet pēc tam skolai aktu zālē parādās jauns parkets.  «Ļoti skaisti un forši, bet es jau nezinu, var būt, ka skolotājs ar direktoru sev parketu ir ielikuši arī mājās,» atzinis kāds no vecākiem.

Jautājot, kāda ir skolotāju attieksme pret tiem bērniem, kuru vecāki veic salīdzinoši lielākus maksājumus skolai, 43% pilnībā nepiekrīt, ka šiem bērniem tiek veltīta lielāka uzmanība, bet 8% atzinuši, ka šāda prakse pastāv. Starp pedagogiem ir krietni vien lielāks skaits to, kuri nepiekrīt šādam apgalvojumam – 78%, bet 1,8% atzinuši, ka šo vecāku bērniem tiek veltīta lielāka uzmanība izglītošanas procesā.

Vairāk nekā puse vecāku (59,5%) arī uzskata, ka  labas izglītības ieguve nav atkarīga no tā, vai viņi veic papildus maksājumus skolai, tikmēr 27% ir pārliecināti, ka tas tieši pretēji – veicinās labas izglītības iegūšanu.