Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«airBaltic» iegūst gada aviokompānijas balvu Eiropā

Ceturtdien Latvijas nacionālā aviokompānija «airBaltic» saņēma gada aviokompānijas 2009/2010 Zelta balvu, ko pasniedz Eiropas Reģionālo aviokompāniju asociācija (ERA). Lidsabiedrībai airBaltic aviokompānijas balva pasniegta Eiropas reģionālo aviokompāniju asociācijas Ģenerālajā asamblejā Interlākenā, Šveicē, portālam «Apollo» pavēstīja uzņēmums.

«Mēs esam gandarīti, ka reģionālo aviokompāniju biznesa sabiedrība un mediji ir atzinuši airBaltic par Gada aviokompāniju. airBaltic turpinās savu attīstību un izaugsmi, neskatoties uz grūtajiem un sarežģītajiem tirgus apstākļiem,» pauž «airBaltic» prezidents Bertolts Fliks.

ERA eksperti nešaubīgi izvēlējās «airBaltic» kā gada aviokompāniju. Viņi atzina, ka galvenie iemesli izvēlei ir «airBaltic» spēja izveidot jaunu biznesa modeli - no zemo izmaksu aviokompānijas, kas nodrošina lidojumus no viena punkta uz otru, pārtopot par tranzītaviokompāniju, kā arī lidsabiedrības nopelns Rīgas kā svarīga un efektīva starptautiska aviācijas tranzītmezgla izveidē smagas krīzes apstākļos Baltijas tirgū.

Eiropas reģionālo aviokompāniju asociācijas Gada aviokompānijas balva ieviesta 1991. gadā, un kopš tā laika ir kļuvusi par visatpazīstamāko industrijas apbalvojamu šajā nozarē. Ar ERA gada aviokompānijas balvu tiek atzīnīgi novērtēti asociācijā ietilpstošo reģionālo aviokompāniju sasniegumi, ņemot vērā katras lidsabiedrības darbības apstākļu specifiku un kontekstu. 

ERA Gada aviokompānijas balvas vērtēšanas procedūru raksturo kvalitāte, neatkarība un godīgums. Vērtēšanas komisija sastāv no pieredzējušiem nozares  ekspertiem un augstu novērtētiem transporta nozares žurnālistiem. Eksperti tiek rūpīgi izvēlēti pēc zināšanām un spējas novērtēt sasniegumus, ņemot vērā dažādus specifiskos ierobežojumus un apstākļus, kuros katra aviokompānija strādā.

Eiropas Reģionālo aviokompāniju asociācija ir organizācija, kas pārstāv aviotransporta industrijas intereses Eiropā. Asociācija apvieno vairāk nekā 200 kompānijas, tostarp 60 aviokompānijas, 25 lidostas un vairāk nekā 100 lidaparātu un dzinēju ražotāju, starptautisko un reģionālo aviokompāniju un avionikas  piegādātāju un servisa uzņēmumus. Eiropas Reģionālo aviokompāniju asociācijas biedri nodrošina lidojumus uz vairāk nekā 390 pilsētām 55 Eiropas valstīs. To rīcībā ir 1100 lidmašīnas, un ik gadu tiek pārvadāti vairāk nekā 70 miljoni pasažieru.

Iepriekš Gada aviokompānijas balvu ir saņēmušas tādas lidsabiedības kā «Aegean Airlines», «Eurowings», «Tyrolean Airways».