Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ušakovs: Centrāltirgus vadībai visas iespējas sakārtot tirgu

Rīgas pašvaldības uzņēmuma «Rīgas Centrāltirgus» jaunajai valdei un izpilddirektoram ir visas iespējas sakārtot situāciju tirgū, intervijā aģentūrai BNS sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs («Saskaņas centrs»).

Viņš norādīja, ka «Rīgas Centrāltirgus» jaunajam valdes priekšsēdētājam Dainim Liepiņam ir pieredze uzņēmējdarbībā, jaunā valdes locekle Tatjana Lukina ir ļoti spēcīga finanšu jomā, savukārt izpilddirektors Ivans Roščenkovs ir bijušais Ekonomikas policijas biroja priekšnieks - «cilvēks ar specifisku, bet lielu pieredzi atbildīgos amatos».

«Viņiem tagad ir visas kārtis rokās, lai sakārtotu Centrāltirgu,» teica Ušakovs, uzsverot, ka pēc kāda laika domes vadība no jaunās tirgus vadības prasīs skaidrojumu par padarīto.

Atbildot uz jautājumu, kā pašvaldība plāno cīnīties pret likumpārkāpumiem tirgū, Ušakovs klāstīja, ka pašvaldības policija var tirgū nodrošināt kārtību, taču nevar cīnīties ar kriminālnoziegumiem, kas ir citas struktūras kompetencē. Viņš piebilda, ka pašvaldība arī pēta ar nomniekiem noslēgtos līgumus, taču iespējas ko mainīt ir ierobežotas, jo noslēgtie līgumi ir jāpilda.

«Daudzās nozarēs mums ir tāds mantojums, kāds ir. Mēs nevaram nepildīt līgumus, pat ja šie līgumi mums nepatīk. Tie bija iepriekšējas domes pareizi vai nepareizi, efektīvi vai neefektīvi lēmumi, to mēs tagad nevaram pateikt, bet mums tie ir jāpilda,» pastāstīja Ušakovs.

Jau vēstīts, ka no 11.augusta Rīgas pašvaldības uzņēmuma «Rīgas Centrāltirgus» valdes priekšsēdētājs turpmākos trīs gadus būs bijušais Latvijas pasta kompānijas «Latvijas Pasts» padomes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš. Centrāltirgus valdes locekļa amatam domes koalīcijas padome augusta beigās vienojās virzīt RD deputāti Tatjanu Lukinu («Saskaņas centrs»), savukārt par tirgus izpilddirektoru tika iecelts Ivans Roščenkovs. Iepriekš Roščenkovs bija Rīgas pilsētas Galvenās policijas pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomikas policijas biroja priekšnieks.

Kopumā «Rīgas Centrāltirgus» valdē darbojas trīs cilvēki. Uzņēmuma valdē darbu turpina Valdis Karnītis.

«Rīgas Centrāltirgus» dibināts 1930.gadā, bet kā Rīgas pašvaldības akciju sabiedrība darbojas kopš 1995.gada. «Rīgas Centrāltirgū» ietilpst Centrāltirgus, Āgenskalna un Vidzemes tirgus. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Rīgas dome.