Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bijušais Jūrmalas mērs cietumā rāda priekšzīmi

Tā dēvētajā Jūrmalgeitas lietā notiesātais bijušais Jūrmalas mērs Juris Hlevickis, atrodoties ieslodzījumā, strādā cietuma medpunktā un uzvedas priekšzīmīgi.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks ģenerālis Visvaldis Puķīte, Hlevicka uzvedību septembra beigās vērtēja cietuma komisija, kura ieslodzītajam piešķīra augstāko pakāpi slēgta tipa cietumā, kas nozīmē, ka bijušais Jūrmalas mērs uzvedas priekšzīmīgi.

Vērtējot Hlevicka uzvedību, komisija ņēma vērā arī to, ka ieslodzītais strādā cietuma medpunktā. Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, 1956.gadā dzimušais Hlevickis ir mediķis pēc izglītības. 1980.gadā viņš beidzis Rīgas Medicīnas institūta Ārstniecības fakultāti.

Kā pastāstīja Puķīte, uz pirmstermiņa atbrīvošanu gan Hlevickis saskaņā ar likumu pagaidām pretendēt nevar, jo viņš vēl nav izcietis trīs ceturtdaļas no piespriestā brīvības atņemšanas soda termiņa. Tomēr, turpinot labi uzvesties, jau nākamgad bijušais Jūrmalas mērs varētu pretendēt uz ieslodzījuma izciešanu daļēji slēgta tipa cietumā.

Hlevickim piespriestā brīvības atņemšanas soda termiņš beidzas 2012.gadā.

LETA jau ziņoja, ka 2008.gada 22.augustā Augstākās tiesas (AT) Senāta Krimināllietu departaments atstāja negrozītu apelācijas instances tiesas spriedumu 2005.gada Jūrmalas pašvaldību vēlēšanu kukuļošanas krimināllietā, kurā bija apsūdzēts Hlevickis (tolaik LPP), uzņēmējs Germans Milušs un deputāta kandidāts Gvido Harijs Volbrugs.

Gan Zemgales apgabaltiesa 2007.gada martā, gan AT Krimināllietu tiesu palāta 2008.gada janvārī Hlevicki, Milušu un Volbrugu atzina par vainīgiem kukuļa došanā Jūrmalas domes deputātam Ilmāram Ančānam («Mūsu zeme»), lai viņš domes priekšsēdētāja vēlēšanās nobalsotu par Hlevicki.

Hlevickim un Milušam tika piemērots piecu gadu cietumsods ar mantas konfiskāciju, bet Volbrugam - trīs gadu brīvības atņemšana nosacīti ar tikpat ilgu pārbaudes laiku. Tā kā Milušs bija pazudis bez vēsts, viņa sievas iemaksātā drošības nauda - 20 000 latu - ar tiesas lēmumu tika ieskaitīta Valsts kasē.