Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iecirkņu priekšnieki: arvien vairāk zagļi siros pa pagrabiem

Daļa Latvijas policijas iecirkņu vadības uzskata, ka līdz ar ziemas iestāšanos aktīvāki var palikt zagļi, kas pārtiku var meklēt vietās, kur iedzīvotāji glabā pašu izaudzēto vai konservētos gardumus.

Iecirkņu amatpersonas norāda, ka katru gadu jau rudenī un ziemā šādas zādzības pieaugot, taču šogad krīze zādzību skaitu var vēl vairāk pastiprināt.

Likumsargi neslēpj, ka potenciālie zagļi var būt bezdarbnieki, bezpajumtnieki un bijušie ieslodzītie. Garnadži, arī sirojot pa pagrabu, jūtas daudz drošāk un viņiem ir mazāks risks nonākt policijas rokās, jo lielveikalos, kas arī krīzes laikā cieš no zagļu sirojumiem, viņus ierobežo videokameras un apsardze.

Lai nepieļautu pagrabu uzlaušanu, policisti aicina pirms tam veikt profilaktiskos pasākumus, piemēram, nostiprināt durvis.

Pieredzējusī Jelgavas iecirkņa priekšniece Zenta Tretjaka un Rēzeknes iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Valērijs Cacurs ir pilnīgi pārliecināti, ka šādas zādzības pieaugs.

Tretjaku māc bažas, ka pastāvīgajam zagļu kontingentam var piebiedroties bezdarbnieki, kam bez sevis jāpabaro vēl arī ģimene, un, lai to izdarītu, risinājums tiek meklēts, tiekot pie cita cilvēka izaudzētā vai iekonservētā.

Jelgavas pusē novērots, ka garnadži pamanās pat ierāpties balkonā un nočiept burkas ar iemarinētajiem gardumiem, kurus saimnieks tur bija paslēpis, lai nodrošinātos pret zagļiem, aģentūrai BNS norādīja Tretjaka.

Tā kā Rēzeknē ir viens augstākajiem bezdarba rādītājiem valstī, Cacurs ir pārliecināts, ka negodprātīgi cilvēki pārtikas meklējumos dosies uz citu pagrabiem, lai tiktu pie iedzīvotāju sarūpētiem konservējumiem. Līdzšinējā prakse rādot, ka Rēzeknes pusē šādas zādzības pastrādā bezdarbnieki vai citi uz likumpārkāpumiem tendēti cilvēki, aģentūrai BNS pastāstīja Cacurs.

Aizkraukles iecirkņa kriminālpolicijas priekšnieks Aigars Zīmelis aģentūrai BNS sacīja, ka Aizkraukles pusē pagaidām esot mierīgi un neviens nemetas uzlauzt pagrabus, taču pašreizējā sociālekonomiskā situācija liecinot, ka šādu zādzību skaita pieaugums ir pilnīgi iespējams.

Iespējams, ka potenciālie garnadži vēl dodas ēdamo meklēt mežā starp ogām un sēnēm, kuras vēl var arī pārdot un tā tikt arī pie lieka latiņa, bet līdz ar ziemas iestāšanos viņi var pārorientēties uz pagrabiem.

Zīmelis gan atzina, ka no dārziņiem gan regulāri katru gadu tiekot zagts izaudzētais.

Tukuma iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Helmuts Lukačovs gan nedomā, ka krīzes dēļ strauji pieaugs pagrabu uzlaušana, jo pašvaldība sadarbībā ar likumsargiem brīdinot iedzīvotājus un namu apsaimniekotājus par nepieciešamajiem profilaktiskiem pasākumiem, lai zaglim būtu mazākas iespējas tikt pie konservējumiem.

«Tukumā situācija tiek kontrolēta,» aģentūrai BNS teica Lukačovs, atgādinot, ka Tukumā ir viens no zemākajiem bezdarba rādītājiem, kas arī dod savu artavu tam, lai šādu zādzību masveidā nebūtu.

Tukuma novadā pārsvarā pagrabus uzlauzuši bezpajumtnieki, kas pie reizes, meklēdami siltumu zem jumta, nekautrējas arī uzlauzt pa kādam pagrabam, lai tiktu pie pārtikas produktiem. Pie citu konserviem mēģinot tikt arī daļa bijušo ieslodzīto un, protams, bezdarbnieku.

Arī Valkas iecirkņa priekšnieks Vadims Žīgurs nedomā, ka Valkas pusē varētu pieaugt pārtikas zādzību skaits no pagrabiem. Protams, katru gadu līdz ar izaudzēto produktu nonākšanu iedzīvotāju pagrabos šādu zādzību skaits pieaugot.

Preiļu iecirkņa Kriminālpolicijas priekšnieks Aigars Salenieks aģentūrai BNS sacīja, ka, pēc loģikas, pašreizējā krīzes situācijā varētu pieaugt šādu zādzību skaits, taču pagaidām viņš par to vēl nav pārliecināts.

Jau ziņots, ka kopš krīzes sākuma valstī strauji pieaudzis dažādu noziegumu skaits, tostarp zādzības, kas pastrādātas veikalos.

Apsardzes uzņēmums «G4S Latvia» jau jūlijā ziņoja, ka pēdējā pusgada laikā ir palielinājies dažādu pārtikas preču zādzības mēģinājumu skaits - zagti fasēti, iepakoti produkti - lasis, žāvētas desas, kafija, šokolāde, ikri, sieri, kā arī svaiga gaļa.