Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Obama sola atcelt aizliegumu homoseksuālistiem dienēt armijā

ASV prezidents Baraks Obama sestdien, uzrunājot homoseksuālistu tiesību aktīvistus, solīja gādāt, ka tiek atcelts gejiem un lesbietēm noteiktais aizliegums dienēt Savienoto Valstu armijā.

Prezidents solīja atcelt tā dēvēto «nejautā, nesaki» politiku, kas gejiem un lesbietēm armijā liedz atklāti atzīt savu seksuālo orientāciju. Atbilstoši patlaban spēkā esošajām nostādnēm, arī dienesta priekšniecība nedrīkst sākt izmeklēšanu par to, vai kāds viņu padotais ir homoseksuāls, ja nav liecību par armijā neatļautu homoseksuāla rakstura uzvedību.

«Es darīšu galu «nejautā, nesaki» politikai. Tā ir mana apņemšanās jūsu priekšā,» uzrunājot aptuveni 3000 aktīvistu, sacīja Obama.

«Mums nevajadzētu sodīt patriotiskos amerikāņus, kas ir izteikuši gatavību kalpot šai valstij. Mums vajadzētu priecāties par viņu vēlmi izrādīt drosmi un nesavtīgumu savu līdzpilsoņu labā, it īpaši, kad mēs karojam divos karos,» uzsvēra prezidents.

Kopš 1993.gadā stājās spēkā likums, kas pieprasa, lai geji un lesbietes armijā slēptu savu seksuālo orientāciju, no dienesta ASV bruņotajos spēkos atbrīvoti 12 000 homoseksuālu militārpersonu.