Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas uzņēmēji klausa draugus un paziņas, bet ne valdību

Latvijas uzņēmējiem visvērtīgākos padomus sniedz draugi, paziņas, biznesa partneri, vietējā biznesa prese, kā arī dažādi Latvijas uzņēmējdarbības un ekonomikas eksperti, savukārt valdības padomi netiek uzskatīti par vērtīgiem, liecina «Parex Index» veiktā aptauja.

Kā aģentūru LETA informēja «Parex bankas» Korporatīvo komunikāciju daļas vadītājas pienākumu izpildītāja Inga Saleniece, visbiežāk aptaujātie uzņēmēji par vērtīgiem atzina savu draugu, paziņu un biznesa partneru sniegtos padomus. Kopumā 68% respondentu šos ieteikumus atzina par «ļoti noderīgiem» vai «drīzāk noderīgiem».

Par vērtīgu padomdevēju tiek uzskatīta arī Latvijas biznesa prese un interneta mediji, uzskata 55% respondentu, savukārt 52% aptaujāto uzņēmēju ieklausās dažādos Latvijas uzņēmējdarbības un ekonomikas ekspertos.

Salīdzinoši mazāku pozitīvo vērtējumu īpatsvaru aptaujā saņēma dažādi ārvalstu uzņēmējdarbības un ekonomikas eksperti, kā arī ārvalstu biznesa prese un interneta mediji, kuru sniegtos padomus kā noderīgus novērtēja attiecīgi 37% un 36% uzņēmēju.

Ievērojami mazāk aptaujas dalībnieku - 26% - par vērtīgiem atzina padomus, ko sniedz komercbankas, bet Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras ieteikumos ieklausās 19% vietējo uzņēmēju. Tikai 6% uzņēmēju kā vērtīgus atzina Latvijas valdības sniegtos padomus, liecina veiktais pētījums.

Puse aptaujāto uzņēmēju uzskata, ka Latvijas valdības pēdējā laika svarīgākie lēmumi attiecībā uz tautsaimniecību nav īpaši ietekmējuši uzņēmumu spēju veiksmīgi nodarboties ar eksportu, bet 41% respondentu norāda, ka šo lēmumu ietekme tomēr ir bijusi vairāk negatīva.

Kopumā «Parex Index» pētījumā tika aptaujāti 750 Latvijas uzņēmumu vadītāji no visiem Latvijas reģioniem un visdažādākajām uzņēmējdarbības nozarēm. Tika noskaidrots gan mazo, gan vidējo, gan lielo uzņēmumu vadītāju viedoklis, pastāstīja Saleniece.