Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pirmo reizi piespiedu kārtā demontēs Rīgas graustu

Pilsētas Īpašuma komiteja akceptējusi Rīgas domes lēmuma projektu, kurā paredzēta grausta Krišjāņa Valdemāra ielā 49, lit.1 (uz Emila Melngaiļa ielas stūra) piespiedu demontāža.

Vienstāvu administratīvā ēka netiek izmantota, tā daļēji izdegusi, tai nav jumta seguma, kā arī demontēti atsevišķi tās konstruktīvie elementi. Ēkas fasāde vietām apvilkta ar saplēstu sietu, vizuāli redzams, ka tā sasvērusies uz ielas pusi, no brauktuves, pa kuru notiek intensīva satiksme, to atdala trotuārs, uz kura izvietota sabiedriskā transporta pieturvieta.

Ēkas īpašniece SIA «Strukturālās investīcijas» ilgstoši nav izpildījusi prasības par ēkas atjaunošanu, kas arī pamudinājis sagatavot attiecīgo lēmuma projektu. Tajā ierakstīts, ka SIA «Strukturālās investīcijas» viena mēneša laikā no Rīgas domes lēmuma spēkā stāšanās dienas jāaizklāj visas ēkas vaļējās ieejas durvju un logu ailes, ēka jāapvelk ar celtniecības sietu un jāveic nepieciešamie pasākumi, lai nepieļautu ēkas konstrukciju nokrišanu. Ne ilgāk kā sešu mēnešu laikā jāizstrādā un jāsaskaņo nepieciešamā dokumentācija un jāsāk ēkas demontāža. Tā pabeidzama ne vēlāk kā deviņu mēnešu laikā no domes lēmuma spēkā stāšanās dienas. Ja noteiktā laikā šie darbi netiks veikti, tos izdarīs pašvaldība, iztērētos līdzekļus piedzenot no īpašniekiem.

Pilsētas Īpašuma komitejas priekšsēdētājs Andris Ameriks (LPP/LC) atzīmēja, ka šis būs pirmais grausta piespiedu demontāžas gadījums.