Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Noteiks jaunus atbalsta veidus dzīvojamo māju siltināšanai

Ministru kabineta komiteja šodien akceptēja noteikumu projektu, kas paredz noteikt trīs jaunus atbalsta veidus dzīvojamo māju siltināšanai.

Projekts paredz atbalstu vienkāršotās renovācijas dokumentācijas sagatavošanai, ja nav pieejams tipveida risinājums. Atbalsts būs pieejams 80% apmērā no vienkāršotās renovācijas dokumentācijas sagatavošanas izmaksām, bet ne vairāk kā 2500 lati.

Tāpat tiek paredzēts sniegt atbalstu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas tehniskā apsekošanas atzinuma sagatavošanai - 80% apmērā no tehniskā apsekojuma atzinuma izmaksām, bet ne vairāk kā 400 lati.

Minēto līdzfinansējumu būs iespējams saņemt, ja tiks iesniegti dokumenti par tehniskā projekta izstrādi vai vienkāršotās renovācijas dokumentācijas sagatavošanu, ja nav pieejams tipveida risinājums.

Savukārt gadījumos, kad ir pieejams tipveida risinājums tehniskā projekta izstrādei vai vienkāršotās renovācijas dokumentācijas sagatavošanai, līdzfinansējumu varēs saņemt, ja pilnvarotā persona apliecinās, ka ir projekta iesniegums daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas siltināšanai ir iesniegts saskaņā ar aktivitātes «Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi» noteikumiem.

Savukārt 20% apmērā plānots sniegt atbalstu to dzīvojamo māju īpašniekiem, kuri siltināšanas darbus ir veikuši 2008.gadā, bet nav saņēmuši atbalstu ne no Eiropas Savienības struktūrfondiem, ne arī no valsts un pašvaldību līdzekļiem.

Noteikumu projekta anotācijā norādīts, ka saistībā ar mainīgo ekonomisko situāciju budžeta finansējums var tikt samazināts. Tāpēc noteikumu projektā ir iekļauta administratīvā akta atcelšanas atruna. Tā noteic, ka situācijā, ja tiks samazināts finansējums energoefektivitātes pasākumiem, bet būs pieņemti lēmumi par pieteikumu reģistrāciju, administratīvā akta adresātam netiks radīta tiesiskā paļāvība tam, ka lēmums netiks atcelts, lai, atceļot šādu administratīvo aktu, netiktu pārkāpts tiesiskās paļāvības princips.