Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šķēle ceturto reizi atgriežas un gatavs kļūt par premjeru

Pirmdien Tautas partijas valdes sēdē tika nolemts, ka partijas dibinātājs Andris Šķēle atgriezīsies aktīvajā politikā.

Iznākot no partijas valdes sēdes, Tautas partijas pašreizējais priekšsēdētājs Mareks Segliņš žurnālistiem paziņoja, ka ir pagājis gads, kopš viņš ir ievēlēts par partijas vadītāju un šajā laikā ir mainījusies situācija pasaulē, Eiropā un Latvijā. Tāpēc  partijas valde aicināja Andri Šķēli apsvērt iespēju atgriezties politikā, uz ko viņš sniedzis apstiprinošu atbildi.

Segliņš arī pavēstīja, ka  līdz ar to viņš partijas 21. novembrī gaidāmajā kongresā noliks priekšsēdētāja pilnvaras un kongresā būs jāvēl jauns partijas vadītājs. Šķēle partijas valdei pavēstījis, ka ir gatavs kandidēt uz partijas priekšsēža amatu.

Lēmumu atkāpties no priekšsēdētāja amata Segliņš skaidroja, ka tas nav bijis mirkļa lēmums. Viņaprāt, šis nav juristu laiks, bet gan tautsaimnieku, ekonomistu un finansistu laiks.

«Priekšplānā ir jābūt cilvēkam, kas parāda, kāds ceļš ir ejams,» sacīja Segliņš.

«Šis nav viegls lēmums, ko man savā dzīvē bijis jāpieņem,» lēmumu atgriezties politikā komentēja Šķēle.

Šķēle uzsvēra — ja kāds domā, ka atnāks viens Šķēle un  valstī viss būs labi, kā vecajos labajos laikos, tad tā nebūs — katram Tautas partijas biedram būs jādara savs darbs.

Vaicāts, vai ir gatavs arī kandidēt uz premjerministra amatu nākamajās Saeimas vēlēšanās, Šķēle  atbildēja apstiprinoši, piebilstot, ka katram partijas biedram ir jārēķinās ar kandidēšanu vēlēšanās.

«Esmu gatavs kļūt par Latvijas premjeru,» noteica Šķēle.