Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valdība atrod 25 miljonus neatliekamās palīdzības nodrošināšanai

Ministru kabinets otrdien atbalstījis 25 miljonu latu piešķiršanu, lai slimnīcas novembrī un decembrī varētu sniegt iedzīvotājiem akūto neatliekamo medicīnisko palīdzību un norēķināties ar piegādātājiem par saņemtajiem medikamentiem un medicīnas precēm, informē Veselības ministrijā.

«Izsaku pateicību koalīcijas partneriem, kā arī sociālajiem partneriem, it īpaši nozares arodbiedrībai par izpratni un atbalstu Veselības ministrijai, lai iedzīvotājiem arī turpmāk slimnīcās būtu nodrošināta neatliekamā medicīniskā palīdzība un tiktu glābtas dzīvības. Jau vasarā pēc budžeta grozījumu pieņemšanas es norādīju, ka dramatiskais samazinājums veselības nozarei ir kļūda, kura būs jālabo gada beigās. Diemžēl piešķirtie līdzekļi neļaus atsākt plānveida palīdzību slimnīcās un nenosegs izveidojušos kompensējamo zāļu pārtēriņu, bet mūsu aprēķini liecina, ka ar šiem līdzekļiem pilnībā tiks nodrošināta iedzīvotāju neatliekamā palīdzība un visas slimnīcas varēs turpināt darbu kā līdz šim,» norāda veselības ministre Baiba Rozentāle (TP).

22,36 miljoni latu tiks novirzīti 23 slimnīcām, ar kurām Veselības norēķinu centrs slēdz līgumus par sekundāro un terciāro stacionāro veselības aprūpi. Vairāk nekā sešus miljonus latu saņems Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca, 5,95 miljonus latu - Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, divus miljonus latu - Bērnu klīniskā universitātes slimnīca.

137 144 lai tiks sadalīti starp slimnīcām, ar kurām Veselības norēķinu centrs slēdz līgumus par stacionāro pakalpojumu sniegšanu atbilstoši aprūpes slimnīcas (nodaļas) tarifiem un apmaksas nosacījumiem.

2,5 miljonus latu saņems 12 slimnīcas, ar kurām Veselības norēķinu centrs slēdz līgumus par speciālo stacionāro pakalpojumu sniegšanu.

Jau ziņots, ka saistībā ar nopietno samazinājumu veselības aprūpei 2009.gada otrajā pusgadā vislielākais finanšu samazinājums skāra tieši slimnīcas, tādēļ tika apdraudēta visu, arī lielo neatliekamās palīdzības slimnīcu funkcionēšana. Lai šādu situāciju nepieļautu un iedzīvotājiem tiktu nodrošināta nepārtraukta neatliekamā palīdzība slimnīcā, VM ar Finanšu ministrijas akceptu oktobrī pārdalīja slimnīcām tos līdzekļus, kas bija paredzēti pacientu ārstēšanai novembrī un decembrī. Līdz ar to papildu līdzekļi iedzīvotāju ārstēšanai gada beigās ir vitāli nepieciešami.

Valsts apmaksāta plānveida ārstniecība netiek nodrošināta jau no jūlija.