Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tallinas centrā atļauto braukšanas ātrumu varētu samazināt līdz 40 km/h

Tallinas pašvaldība izstrādājusi plānu par atļautā braukšanas ātruma samazināšanu Tallinas centrā no pašreizējiem 50 līdz 40 kilometriem stundā, vēsta laikraksts «Postimees».

Tallinas centra izpilddirektors Mareks Jirgensons paziņoja: lai arī sākotnējais plāns paredzēja atļauto braukšanas ātrumu samazināt tikai Tallinas centrā, to neattiecinot uz lielajām ielām, tagad iesniegti arī citi priekšlikumi. Pēc viņa teiktā, atļautā braukšanas ātruma samazināšanas galvenais mērķis ir padarīt mierīgāku satiksmi pilsētā, kas cita starpā arī samazinās trokšņu līmeni.

Kā norādīja Jirgensons, atļautā braukšanas ātruma samazināšana Tallinas centrā izmaksās aptuveni pusmiljonu kronu (22 450 latu), jo būs jāuzstāda jaunas ceļa zīmes, bet autovadītāju informēšanas kampaņa izmaksās vēl dažus miljonus.

Pilsētas satiksmes departamenta vadītājs Andress Harjo sacīja, ka vissvarīgākais ir noteikt visiem pieņemamu atļauto braukšanas ātrumu. Vēl viena svarīga lieta — lai satiksme būtu saprotama šoferiem, respektīvi, nevar būt tāda situācija, ka vienā ielas posmā ir viens atļautais braukšanas ātrums, bet citā — cits, sacīja Harjo.