Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Glābēji aicina cilvēkus uzmanīties no stiprā vēja

Latvijā 14. oktobra rīts sācies ar spēcīgām vēja brāzmām. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) jau pirms plkst. 7.00 no rīta izbrauca uz pirmajiem glābšanas darbiem, kas saistīti ar vētras seku likvidēšanu, portālam «Apollo» pavēstīja VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Inga Vetere.

Veikto glābšanas darbu un jaunu izsaukumu skaits aizvien palielinās

VUGD iedzīvotājiem atgādina, kas būtu jāievēro stipra vēja un vētras laikā, lai pasargātu sevi un citus:

- Bez īpašas nepieciešamības neejiet ārpus telpām, atturiet no pastaigām bērnus, vecus cilvēkus un invalīdus.

- Esiet gatavs elektroenerģijas padeves pārtraukumiem jau laikus! Sagatavojiet kabatas lukturus un ievietojiet radiouztvērējos baterijas, neaizmirstiet uzlādēt mobilo tālruni.

- Nenovietojiet transporta līdzekļus zem kokiem, pie celtniecības sastatnēm, reklāmu stendiem un tamlīdzīgām konstrukcijām.

- Stipra vēja brāzmu brīžos neuzturieties loga tuvumā. Blakus esošo koku zari un citi priekšmeti vētras laikā var izsist logu rūtis un izraisīt traumas.

- Aizveriet logus, durvis, bēniņu lūkas. Daudzdzīvokļu mājās novāciet vai nostipriniet priekšmetus uz balkoniem. Lauku māju pagalmos nostipriniet saimniecības lietas, nevediet laukā mājdzīvniekus.

- Nelietojiet lietussargu — tas apgrūtina redzamību, pastiprināti uztver vēja brāzmas un var savainot citus cilvēkus.

Diemžēl pieredze liecina, ka daudzi cilvēki vētras laikā pat speciāli dodas uz jūras krastu, lai apskatītu šo dabas stihiju, nereti ņemot līdzi pat mazus bērnus. Atcerēsimies, ka tas ir bīstami, un izvērtēsim, vai šī ziņkāres apmierināšana ir dzīvības vērta!

Tā kā meteorologi prognozē, ka dienas gaitā vējš vēl pieņemsies spēkā, VUGD aicina vecākus, ja iespējams, pēc skolas sagaidīt bērnus un pavadīt līdz mājām pat tad, ja viņi šo ceļu parasti veic patstāvīgi.

nogāzušies vai aizlūzuši koki

Ja nolūzušais koks ir nokritis pagalmā, ielas malā, netiek apdraudēta cilvēku dzīvība vai veselība, tad talkā jāaicina komunālie dienesti.

Savukārt Jūras spēku krasta apsardze aicina cilvēkus būt īpaši apdomīgiem un pārdomāt savu rīcību, pirms doties jūrā, jo vējš jūrā brāzmās var sasniegt pat 30 metrus sekundē, viļņu augstums — četrus līdz sešus metrus.

Dienests aicina visus atpūtas uz ūdens cienītājus pirms iešanas jūrā informēt savus tuviniekus, kā arī pirms aktivitāšu sākšanas informēt arī Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centru, norādot paredzēto aktivitāšu vietu, laiku un kontaktpersonu krastā, kura nepieciešamības gadījumā varētu sniegt par jums vajadzīgo informāciju.