Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Akmens stādīšana Venēcijā

Turpinot akmeņu stādīšanas eksperimentu, tēlnieks Ojārs Feldbergs otrdien, 13. oktobrī devās uz Itāliju. Šoreiz eksperimentālajam akmens stādījumam izraudzīts viens no svarīgākajiem Eiropas mākslas centriem – Venēcija.

Ņemot vērā Venēcijas ģeogrāfisko un ģeoloģisko specifiku, tēlnieks plāno iestādīt akmeni kādā no Venēcijas kanāliem. Pašreiz Venēcijā notiek 53. Venēcijas mākslas biennāle, un šis ir īpaši labvēlīgs laiks akmens stādīšanai.

Mākslinieks Ojārs Feldbergs 2007. gadā uzsāka radošu mākslas procesu —  akmeņu stādīšanas un audzēšanas eksperimentu. Jau vairākus gadus Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā 0,5 hektāru platībā tiek kopts akmeņu stādījumu lauks. Akmeņu stādīšana ir radošs darbs, kurā piedalās mākslinieki un Pedvāles viesi no dažādām pasaules valstīm —  Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Krievijas, Ķīnas, Japānas, Vācijas, Holandes, Šveices, Lielbritānijas, ASV un Izraēlas. Akmeņi augot, piedalās Pedvāles radošajos notikumos un arī paša tēlnieka Ojāra Feldberga mākslas darbos. Par pastāvīgu tradīciju kļuvušas viņa veidotās performances akmeņu audzēšanas laukā.

Mākslinieks pats to salīdzina ar lauku kopšanu —  tāpat kā ilggadīgi augi arī akmeņi ir rūpīgi jākopj, tādēļ Pedvālē tie tiek vagoti, ravēti, laistīti, migloti, apdūmoti un visādi citādi loloti. Akmeņu sēklas kopā ar tēlnieku ceļo arī uz citām zemēm un tur tiek stādītas un izplatītas tālākai augšanai. Ojārs Feldbergs ir iestādījis akmeņus arī Norvēģijā aiz Polārā loka, Opeidas pilsētā, un Beļģijā, Briselē. Tagad Pedvāles akmens sēkla tiks iestādīta arī Venēcijas ūdeņos, kur tai paredzama labvēlīga vide tālākai augšanai.