Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valsts pārvaldē strādājošo skaits par 16% mazāks nekā pērn

Valsts pārvaldē uz šā gada 1. septembri strādājošo skaits ir samazināts par 16,2% salīdzinājumā ar pērnā gada vidējo rādītāju. Līdz gada beigām strādājošo skaits varētu kopumā tikt samazināts par 20%, portālu «Apollo» informēja Valsts kancelejā.

Valsts kancelejas ziņojumā Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (JL) secināts, ka ministrijas un to padotības iestādes ievērojušas valdības uzdevumus un būtiski samazinājušas nodarbināto skaitu.

Vidējā darba samaksa resoros un neatkarīgajās institūcijās samazinājusies no 559 latiem 2008. gadā uz 461 latu 2009. gada augustā. Pieaugums 2009. gada vasaras mēnešos skaidrojams ar atvaļinājuma laiku, kad darbiniekiem tiek izmaksāta vidējā izpeļņa, nevis noteiktā mēnešalga.

Ziņojumā arī minēts, ka, izvērtējot vidējās darba samaksas uz vienu strādājošo izmaiņas, novērojams pieaugums atsevišķu ministriju centrālajos aparātos un resoros kopumā, jo, samazinot mazāk kvalificēto darbinieku skaitu, ministrijas centrālajā aparātā un resorā palielinās vidējie darba samaksas rādītāji. Īpaši tas parādās ministrijās, kas veic strukturālās reformas nozarē, optimizējot atbalsta funkcijas un centralizējot tās.

Izvērtējot atsevišķu amata saimju mēnešalgas atšķirības, jāsecina, ka amata saimju ietvaros izlīdzinās noteiktās mēnešalgas un samazinās starpība starp lielāko un mazāko mēnešalgu attiecīgajā amatu saimē un līmenī. Ja 2008. gada pirmajā pusgadā vidējā mēnešalgas starpība atsevišķo amata saimju ietvaros bija 35,05%, tad 2009. gada septembrī vidējā mēnešalgas starpība atsevišķo amata saimju viena un tā paša līmeņa ietvaros bija 23,47%.