Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Satraucoši: policisti labprātīgi pamet darbu dienestā

Valsts policijas vadība trešdien nosauca satraucošus skaitļus: krīzes laikā policisti no darba aiziet labprātīgi. Patlaban policijā ir brīvas 300 darba vietas.

«Mēs strikti izpildām valdības dotos uzdevumus līdzekļu samazināšanā. Algas policijā samazinātas līdz kritiskam minimumam. Policisti labprātīgi pamet darbu,» trešdien žurnālistiem sacīja Valsts policijas šefs Valdis Voins.

Patlaban Rīgā trūkst ap 100 darbinieku, bet visā Latvijā kopā ir aptuveni 300 brīvas štata vietas.

«Tas ir satraucošs cipars. Kur alga ir zemāka par 300 latiem, ir ļoti grūti pieturēt darbiniekus,» sacīja policijas šefs.

Policijas vadība atklāja, ka no policijas aiziet arī pieredzes bagāti darbinieki, ne tikai zemākā ranga policisti. «Aiziet arī darbinieki, kas specializējušies slepkavību izmeklēšanā,» — tā Voins.

Sāpīgākais jautājums patlaban esot tieši saistībā ar konvoja darbinieku aiziešanu no dienesta. «Tā problēma gan nav jauna. Strādāt konvojā nekad nav bijis prestiži, un jau labajos laikos mēģinājām atrast veidus, kā motivēt cilvēkus,» sacīja policijas šefs.

Vienlaikus reģionu policiju vadītāji atzina, ka patlaban tiekot galā ar uzdevumiem un trūkstošu cilvēku dēļ policijas darbs pagaidām necieš.

«Rīgā ir ap 3000 policistu. Pašlaik trūkst ap 100. Iemesli aiziešanai no policijas ir dažādi — algas samazinājums, darba apjoms,» atklāja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Ints Ķuzis.

Voins norādīja, ka nauda nekomplektam ir un tiek domāts, kā motivēt policistu palikšanu dienestā.