Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mediķi un veselības aprūpes darbinieki šogad piketus nerīkos

Ņemot vērā to, ka nauda neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanai novembrī un decembrī ir atrasta, mediķu un veselības darbinieku protesta akciju šogad nebūs, aģentūru LETA informēja Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētājs Valdis Keris.

Viņš uzsvēra, ka, saskaņojot viedokli ar Latvijas Pašvaldību savienību un Latvijas Slimnīcu biedrību, ir nolemts neprotestēt, jo beidzot ir rasta skaidrība par finanšu stāvokli šā gada beigās un nelielā mērā arī par nākamo gadu.

"Varam teikt, ka šobrīd esam atspērušies pret bedres dibenu un varam sākt ķepuroties laukā," teica Keris.

Viņš pauda savu gandarījumu par to, ka šobrīd jautājums par līdzekļiem neatliekamās palīdzības sniegšanai ir atrisināts, taču viņš sekošot tam, kā tiek pildīti solījumi par nākamā gada budžetu veselības aprūpei.

Tāpat viņš stāstīja, ka šobrīd, kad vairākas slimnīcas ir pārprofilētas un mediķi zaudējuši darbu, tomēr ir jādomā, kā saglabāt viņus nozarē. To būtu iespējams paveikt ar profesionālu asociāciju palīdzību, steidzamības kārtā pārprofilējot medicīnas darbiniekus par ģimenes ārstiem, ambulatorās aprūpes māsām vai neatliekamās medicīniskās palīdzības speciālistiem. Šis jautājums ir jārisina neatliekami, taču risinājums būs guvums gan pacientiem, gan medicīnas darbiniekiem.

Jau ziņots, ka šodien veselības ministre Baiba Rozentāle (TP) tikās ar LVSADA. Kā norāda ministre, arodbiedrības priekšsēdētājs uz tikšanos aicināts, lai pārrunātu situāciju veselības aprūpē un nozares attīstības iespējas nākamajā gadā.

"2010.gads nebūs viegls veselības aprūpē strādājošajiem, tomēr radikālas izmaiņas netiek plānotas," uzsver Rozentāle.

Tāpat ar koalīcijas partneriem ir panākta vienošanās, ka veselības nozarei nākamajā gadā tiks piešķirti ne mazāk kā 3,4% no iekšzemes kopprodukta.

Turklāt ziņots, ka VM piešķirti 25 miljoni latu neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai šā gada pēdējos divos mēnešos.

Iepriekš LVSADA informēja: ja nauda neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanai novembrī un decembrī slimnīcām netiks nodrošināta, būs protesti.