Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policisti atrod darbu savā specialitātē Eiropā, par Krieviju ziņu nav

Valsts policijas vadība atzīst, ka policisti mazā atalgojuma dēļ pamet darbu dienestā. Daļa bijušo policistu atrod labāk apmaksātu darbu tepat Latvijā, bet daļa dodas peļņā uz ārvalstīm. Izrādās, ir arī tādi, kas atrod darbu ārvalstīs savā specialitātē.

No dienesta policijā atvaļinās gan novados, gan Rīgā. Novados bijušie policisti pārsvarā steidz izbraukt no valsts un doties peļņā uz ārzemēm. Rīgā labus speciālistus pārvilina apsardzes kompānijas, kā arī citas valsts pārvaldes institūcijas.

Valsts policijas šefs Valdis Voins atzina, ka no darba policijā aiziet gan zemāka ranga policisti, kuru atalgojums ir kritiski zems, gan pieredzējuši speciālisti. «Aiziet izmeklētāji, IT speciālisti, kā arī darbinieki, kas darbojušies starptautiskā mērogā.»

Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Rauls Kviesītis portālam «Apollo» atzina, ka no darba Kriminālpolicijā aiziet arī ļoti pieredzējuši darbinieki.

«Ja alga labam speciālistam Kriminālpolicijā bija 600–700 latu, tad tagad tā ir samazināta uz pusi. Ar tādu algu policists nevar samaksāt kredītus, nodrošināt ģimeni. Viņš meklē citu darbu,» — tā Kviesītis.

Kriminālpolicijas šefs minēja, ka esot speciālisti, kas darbu atrod citur Eiropā, kur atalgojums ir ievērojami lielāks. Piemērs: no policijas aizgājis darbinieks, kas specializējies kibernoziegumu izmeklēšanā. «Viņam Eiropā piedāvāja trīs reizes lielāku algu uz pārbaudes laikā nekā Latvijā,» atklāja Kviesītis.

Ziņas, ka labus operatīvos darbiniekus aicina darbā arī Krievijā, Kviesītis neapstiprina: «Brauc uz Eiropu. Krievijā vajag vīzu. Man tādu ziņu [par aizbraukšanu darbā uz Krieviju] nav.»

«Visur citur krīzes nav, tikai pie mums tā ir,» noteica Kviesītis.