Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mirušais kaprālis Afganistānā piesedzis savus biedrus

Kaprālis Dāvis Baltābols, kurš šā gada 5. augustā mira slimnīcā un oficiāli kā viņa nāves cēlonis minēts dehidratācija, Afganistānā piesedzis savus biedrus kaujas laikā, ceturtdien vēsta «Latvijas Avīze».

Laikraksta rīcībā nonākusi sīkāka informācija par notikušo kauju. Izrādās, kas Baltābols ar pārinieku 40 grādu karstumā ar smagu ekipējumu un lielā kaujas stresā veica 3,5 kilometrus.

«Katram karavīram var būt savs viedoklis, bet pēc ļoti rūpīgas dienesta izmeklēšanas mēs secinājām, ka vienības komandiera vai kāda cita latviešu karavīra vainas notikušajā nav. Sīku kaujas aprakstu es jums atklāt nevaru, jo tas satur taktisku informāciju. Taču varu apliecināt, ka latviešu mobilajai novērošanas vienībai kopā ar afgāņu policistiem izraisījās apšaude ar nemierniekiem. Vienības komandieris pavēlēja kaprālim Baltābolam kopā ar savu pārinieku piesegt vienības atkāpšanos,» stāsta Nacionālo bruņoto spēku komandieris Juris Maklakovs.

Karavīri lūguši ūdeni un saņēma to no vietējiem iedzīvotājiem. Tomēr kaprāļa Baltābola organisms šādu slodzi nav izturējis.

Oficiāli par nāves iemeslu tika minēta dehidratācija jeb šķidruma zudums organismā, kā dēļ pasliktinājies karavīra veselības stāvoklis. Kaujas gaitu un precīzu Baltābola nāves cēloni Aizsardzības ministrija un Latvijas armija toreiz atteicās izpaust, aizbildinoties ar tuvinieku lūgumu. Šāda noslēpumainība izraisīja virkni spekulāciju, vēl jo vairāk, zinot, ka par iepriekšējiem latviešu karavīru krišanas gadījumiem tik lielas noslēpumainības nebija.