Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atļauja Latvijā uzturēties ārvalstu investoriem stimulēšot ekonomiku

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti ir pārliecināti, ka, izsniedzot termiņuzturēšanās atļauju ārvalstu investoriem, kuri Latvijā investējuši ievērojamus finanšu līdzekļus, tiktu stimulēta ekonomika.

«Latvijai jābūt aktīvai, piesaistot ārvalstu investīcijas, un vienkāršāka termiņuzturēšanās atļauju saņemšana ir viens no veidiem, kā veicināt turīgu ārvalstu uzņēmēju ienākšanu Latvijā,» komisijas sēdē uzsvēris komisijas priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis, portālu «Apollo» informēja Saeimas Preses dienestā.

Komisijas priekšlikums Imigrācijas likumā paredz, ka termiņuzturēšanās atļauju ārzemnieks varēs pieprasīt, ja viņš uzņēmuma pamatkapitālā būs ieguldījis vismaz 10 000 latu, nodarbina vismaz trīs darbiniekus un gadā nodokļos nomaksā vismaz 5000 latu.

Tāpat ārzemnieks termiņuzturēšanās atļauju varēs pieprasīt, ja būs iegādājies un viņam piederēs nekustamais īpašums vismaz 100 000 latu vērtībā. Ja īpašums atradīsies īpaši atbalstāmajā teritorijā, tam jābūt vismaz 50 000 latu vērtībā. Nosacījums attieksies tikai uz tādiem īpašumiem, kas iegādāti pēc jauno likuma normu spēkā stāšanās.

«Šādi nosacījumi tika izstrādāti darba grupā, kurā līdzdarbojās visu iesaistīto jomu eksperti. Iestādes apliecināja, ka spēs izsekot tam, kā nosacījumi tiek ievēroti. Ja prasības netiks ievērotas, uzturēšanās atļauju varēs atņemt,» skaidroja komisijas priekšsēdētājs. Viņš arī informēja: lai novērstu fiktīvu darījumu kārtošanu, netika atbalstīts priekšlikums termiņuzturēšanās atļaujas piešķirt par investīcijām ieguldījumu fondos un labdarības projektos.

Plānots, ka termiņuzturēšanās atļaujas varēs pieprasīt arī investora laulātais un viņa nepilngadīgie bērni. Atļauju paredzēts anulēt, ja persona gada laikā nebūs uzturējusies Latvijā.