Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Igaunijas bankas arvien biežāk apķīlā parādnieku nekustamos īpašumus

Igaunijas bankas sākušas arvien agresīvāk vērsties pret parādniekiem, kuri neatmaksā aizdevumus, apķīlājot to nekustamos īpašumus, vēsta «Eesti Ekspress».

«Mums ir liels skaits klientu, kuru gadījumā nav citas iespējas,» norādīja Igaunijas «SEB Pank» tā dēvēto slikto kredītu nodaļas vadītājs Gerds Krīgers.

SEB ir krietni apņēmīgāka parādu atgūšanā nekā citas bankas un šogad jau ir apķīlājusi vairāk nekā 800 nekustamos īpašumus, kas ir gandrīz piecas reizes vairāk nekā pērn.

SEB apķīlāto nekustamo īpašumu skaits divas reizes pārsniedz arī Igaunijā lielākās strādājošās bankas «Swedbank» apķīlāto īpašumu skaitu.

Statistikas dati arī liecina, ka uz septembra beigām Igaunijā tiesas liegums rīkoties ar nekustamo īpašumu uzlikts gandrīz 2000 mājokļu īpašnieku, kas ir uz pusi vairāk nekā pērn.

Tiesas liegums nozīmē, ka īpašnieks nevar veikt darījumus ar savu nekustamo īpašumu bez tiesas izpildītāja atļaujas, kas pārstāv kreditoru, un, ja parāds netiek nomaksāts, tiesa īpašumu var nodot piespiedu pārdošanā.

Taču «Eesti Ekspress» vēsta, ka bankas «Nordea» un «Sampo» parādnieku nekustamos īpašumus pagaidām vēl neapķīlā.