Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jauna interneta vietne ļauj «apstaigāt» Berlīnes mūri

 Jauna interneta vietne, kas savu darbību uzsāka trešdien, piedāvā lietotājiem interaktīvu iespēju apmeklēt vairāk nekā tūkstoti Berlīnes mūra fragmentu, kas vēl saglabājušies 20 gadus pēc pazīstamākā aukstā kara simbola krišanas.

Projektu uzsākusi Kotbusā bāzētā Brandenburgas Tehniskā universitāte, lai dokumentētu kādreiz biedējošā mūra bijušo atrašanās vietu visā tā 155 kilometru garumā, fotogrāfijas un tekstuālo informāciju sasaistot ar tiešsaistē pieejamo karti.

Universitātes Vēsturisko objektu saglabāšanas fakultātes profesors Leo Šmits norādīja, ka vietnes mērķis esot apgāzt plaši izplatīto priekšstatu, ka no Berlīnes mūra faktiski nekas nav palicis pāri.

Dzelzsbetons, dzeloņdrātis un tanku bedres, iespējams, ir pazuduši, taču daudzi šķietami nemanāmi mūra fragmenti saglabājušies līdz mūsu dienām.

Plašā projekta realizēšana aizņēmusi vairākus gadus, kuru laikā dokumentēts vairāk nekā tūkstotis objektu, kas saistīti ar savulaik stingri apsargāto robežu starp Rietumberlīni un komunistu pārvaldīto pilsētas austrumu daļu, tostarp paša mūra fragmenti, laternu stabi, komandpunkti, patrulēšanas celiņi, kazarmas un citas militāras būves.

http://www.denkmallandschaft-berliner-mauer.de/