Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SVF esot neparasti iecietīgs pret Rumāniju

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) ir neparasti iecietīgs attiecībā uz Rumānijas lēno progresu būtisku reformu veikšanā, ko paredz Bukarestes vienošanās ar fondu par finanšu palīdzību, savā ziņojumā norāda starptautiskā reitingu aģentūra «Moody's».

Rumānija šā gada martā panāca vienošanos par 20 miljardu eiro (14 miljardu latu) aizdevuma saņemšanu no SVF, Eiropas Savienības un Pasaules Bankas.

Vienošanās paredz, ka Rumānija veiks reformas pensiju sistēmā un samazinās budžeta deficītu, kas šogad pārsniegs 7,3%.

«Moody’s» savā komentārā raksta, ka Rumānijas valdības krišana būtiski neietekmēs valsts darījumu ar SVF, jo fonds ir bijis neparasti iecietīgs un sagaidāms, ka saglabās šo iecietību līdz novembrī paredzētajām prezidenta vēlēšanām.

Nākamajā nedēļā bija paredzēta SVF delegācijas viesošanās Rumānijā, lai izvērtētu valsts progresu pirms nākamā maksājuma pārskaitīšanas, taču pēc Rumānijas valdības krišanas vizīte atcelta.

Rumānijas prezidents Trajans Basesku ceturtdien paziņoja, ka SVF delegācija valsti varētu apmeklēt tuvākajās nedēļās pēc jaunās valdības izveidošanas.